• Diğer

Sultangazi

Mustafa Çimen’den 23 Nisan Mesajı

Sultangazi’nin önde gelen iş adamlarından Mustafa Çimen, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Türk halkının kurtuluş mücadelesinde, ''önce Meclis'' diyerek, 23 Nisan 1920'de kurduğu TBMM'nin Kurtuluş Savaşı'nı yönettiğini, Türkiye Cumhuriyeti'ni kurduğunu ve devrimleri gerçekleştirdiğini belirtti.

Mustafa Çimen’den 23 Nisan Mesajı

Okunma: 279

21 Nisan 2018 02:33
-A

+A

Çimen, mesajında şunları kaydetti: ''Mustafa Kemal Atatürk, en zor koşullarda bile Meclis iradesinin önemini 'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' sözüyle ortaya koymuştur. Bu anlayış dayatma zihniyetini reddeder, milletin ortak aklını esas alır. TBMM'nin varlığı, 23 Nisan'ın Çocuk Bayramı ilan edilmesiyle, toplumumuzun geleceği ve ülkemizin güvencesi olan çocuklarımıza bir armağan olarak bırakılmıştır. Bu armağanla, ülkenin yarınlarında söz sahibi olacak çocuklarımıza, ülkemizin geleceği de emanet edilmiştir. Çocuklarımızın bugün ve yarınlarında başarılı olabilmeleri 'demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti' ilkesi çerçevesinde; çağdaş eğitim olanaklarının geliştirilmesi, sağlıklı yaşam koşullarının oluşturulması ve laiklik bilincinin yerleştirilmesi ile mümkündür. Bu anlayışın gerçekleşmesi ve yerleşmesinde kuşkusuz en önemli sorumluluk TBMM'nindir.
 
Bu sorumluluk bilinciyle, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 98. yıl dönümünde, TBMM'nin açılmasına önderlik eden Mustafa Kemal Atatürk ve mücadele arkadaşları başta olmak üzere, ulusal kurtuluş hareketimiz için canını verenleri şükranla anıyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.
 


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1