• Diğer

Türkiye

Müslümanlara Küstah Sözler

Çek Cumhurbaşkanı Milos Zeman, Almanya'nın Köln kentinde yeni yıl kutlamalarında yaşanan taciz olayına gönderme yaparak, "Müslümanların Avrupa toplumuna entegre olamayacağını" öne sürdü.

Müslümanlara Küstah Sözler

Okunma: 1013

17 Ocak 2016 22:31
-A

+A

AFP'nin haberine göre; göçmen karşıtı tutumuyla tanınan Çek Cumhurbaşkanı Milos Zeman, "Gettoları olan Batı Avrupa ülkelerinin deneyimi gösteriyor ki Müslüman camianın Avrupa 'ya entegrasyonu imkânsız" dedi.
Bir televizyon söyleşisinde konuşan Zeman, sözlerine şöyle devam etti: "Bırakalım kültürlerini kendi ülkelerinde yaşasınlar ve onları Avrupa 'ya almayalım, aksi takdirde Köln'deki gibi sonuçlanacak."
"GÖÇMEN KARŞITI TUTUMUYLA TANINIYOR"
Vietnam ve Ukraynalıların Çek Cumhuriyeti 'ne entegre olabildiğini belirten Zeman, entegrasyonun birbirine yakın kültürlerde mümkün olabileceğini iddia etti.
Çek Cumhuriyeti'nde doğrudan halkın seçimiyle Cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturan ilk lider olan Zeman, göçmen karşıtı tutumuyla tanınıyor. 71 yaşındaki solcu siyasetçi, bu ayın başında, göçmen akınının Avrupa 'nın kontrol altına alınması için Müslüman Kardeşler  tarafından planlandığını öne sürmüştü.
 
Anahtar Kelimeler : Müslümanlara Küstah Sözler,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1