Sultangazi

Murat Poyraz’dan Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi İlçe Başkan Adayı Murat Poyraz, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı sebebiyle yayımladığı mesajında, "Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ‘Cumhuriyet bilhassa kimsesizlerin kimsesidir' sözüyle felsefesini belirlediği Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94'inci yıl dönümü kutlu olsun.

Murat Poyraz’dan Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Okunma: 569

25 Ekim 2017 00:13
-A

+A

Cumhuriyetimiz, etnik ve dini tüm ayrımları reddederek, her bir vatandaşımızın fikri özgürlüğünü, toplumsal dayanışma ülküsüyle bütünleştirmeyi başarmıştır.Partimizin adından da anlaşıldığı gibi halkımızın en büyük kazanımı olan cumhuriyetimizin devrimci karakteri, bu bütünleşmenin sonucu olarak yüzlerce ülkeye de ilham kaynağı olmuştur" ifadelerini kullandı.

Poyraz, mesajının devamında şunları kaydetti:

"Yıllar boyunca Ortadoğu'nun kan ve barut kokan coğrafyasından uzak durmayı başarmışsak, Müslüman ülkelerin örnek aldığı bir çağdaşlaşma yolculuğuna sahipsek, yüzünü döndüğü Batı Medeniyetinin hayranlıkla izlediği bir ülke olduysak, Cumhuriyet sayesindedir.Dolayısıyla,tarihimizin en derin krizlerini yaşadığımız bugünlerde umutsuz değiliz. Ulu Önder Atatürk'ün ‘Kıymetli evlatlarının elinde daima yükseleceğini ve ebediyen yaşayacağını' söylediği Cumhuriyetimiz, yaşadığımız tüm kriz ve sorunların da çaresi olacaktır. Bu duygu ve inançla 94. yaşını kutladığımız Cumhuriyetin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Terörle mücadele de şehit olan kahramanlarımıza Allah'tan rahmet diliyor, gazilerimize şükranlarımı iletiyorum. Cumhuriyeti ve kazanımlarını korumaya kararlı vatandaşlarımıza sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
Birol keskin 27 Ekim 2017 11:26

Cumhuriyet Bayram'ınız kutlu olsun bu 2019 yılı cumhuriyetimize hayırlı olmasını ve halkımızın iradesini Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ve gerçekten vatan için şehitlerimiz bu vatanı kanının son damlasına kadar savaşarak kazanıldığını unutanlar veya bu vatanı bölücülükle suçlayıp kendileri parça parça bölmeye çalışmaları halk'ı kullanarak halk'ı kırmaya çalışıyorlar Buna cumhuriyetin 94.cü yılını kutlayarak cumhuriyetimizi kazanmak Yaşasın cumhuriyet Bayram'ı .

Cevapla
ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku