• Diğer

Sultangazi

Murat Poyraz’dan CHP Kuruluş Yıl Dönümü Mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi İlçe Başkanı Murat Poyraz, 9 Eylül Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluş Yıldönümü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

Murat Poyraz’dan CHP Kuruluş Yıl Dönümü Mesajı

Okunma: 355

8 Eylül 2018 10:43
-A

+A

Poyraz, mesajında; Cumhuriyet Halk Partisi 9 Eylül 1923’te Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan, Atatürkçü ve sosyal demokrat siyasi görüşünü benimsemiş olan ve bu anlayıştan asla vazgeçmeden milletimize hizmet eden ve milletimizden aldığı güçle varlığını sürdüren siyasî partimizdir.   Türkiye'de en uzun süre iktidarda bulunmuş parti olan Cumhuriyet Halk Partisi; bağımsızlık mücadelesi vermiş kadrolar tarafından kurulmuş ve Türkiye Cumhuriyeti’ni modern, çağdaş, gelişmiş medeniyetler seviyesine çıkarmak için bizzat Mustafa Kemal Atatürk’ ün önderliğinde Türk siyasi hayatında mücadeleye başlamıştır.  

Modern bir ülke kurma hayali ile hareket edilerek Cumhuriyetçilik, Halkçılık, Milliyetçilik, Laiklik Devletçilik ve Devrimcilik ilkeleri, partinin temel ilkeleri olmuştur. Türk Siyasi hayatında; Türkiye Cumhuriyeti’nin demokrasiye geçişi ve demokrasisinin güçlenmesinde en büyük katkıyı Cumhuriyet Halk Partisi yapmıştır.  

Cumhuriyet Halk Partisi; Türkiye Cumhuriyeti'nin bağımsız, laik, demokratik, onurlu çağdaş bir devlet olarak var olması, güçlenmesi, halkımızın mutluluğu için çalışmıştır ve çalışmaya da devam edecektir.   Cumhuriyet devrimi ve kazanımlarının daha da geliştirilmesi ve ileriye taşınması için, Milletimizin verdiği yetki çerçevesinde bu kazanımların daha da geliştirilmesi ve geleceğe taşınması yolunda mücadelesine devam etmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle;   Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, İnönü’yü, Ecevit’i şükranla anıyor, Sayın Deniz Baykal’a, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na ve 9 Eylül ruhunu bugüne taşıyan tüm yurtseverlere saygı ve selamlarımı sunuyorum.


 

 
 
 
 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1