• Diğer

Sultangazi

Murat Poyraz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Kutladı

Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi İlçe Başkanı Murat Poyraz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 Murat Poyraz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Kutladı

Okunma: 460

9 Ocak 2018 19:56
-A

+A

Mesajında 10 Ocak 1961 yılında gazetecilerin çalışma koşullarını iyeleştiren, ileri haklar getiren 212 sayılı yasanın yürürlüğe girdiği gün olduğunu hatırlatan Poyraz, “Çalışan Gazeteciler Günü ya da bayramı olarak da adlandırılan 10 Ocak, aradan geçen 57 yılın ardından ne yazık ki, bir baskı ve zorluklarla mücadele günü halini almıştır. Bugün, basın-yayın emekçileri ekonomik ve sosyal hakları kullanamaz hale gelmiş, basında işsizlik ve düşük ücretle çalışma rekor düzeye ulaşmış, bağımsız ve tarafsız yayıncılık, özgür habercilik darbe üstüne darbe almıştır.
 
Mevcut iktidar 2008 yılında verilen hakları çalışan gazetecilerin elinden almıştır. Bugün bütün bu zor koşullara rağmen mesleğini, Gazeteciliğin iki evrensel ilkesi olan halkın doğru haber alma hakkı ile düşünce ve ifadelerin yayılması, farklı görüşlerin yaşama hakkı' temelinde icra eden gazeteciler, Türkiye'de özgürlüğün en büyük savaşçılarıdır.
 
Zor koşullar altında kar, kış demeden halkın doğru haber alması için çalışan Başta ilçemiz Sultangazi’nin güzide basın emekçileri başta olmak üzere Ülkemizde faaliyet yürüten tüm çalışan gazete emekçilerinin 10 Ocak çalışan gazeteciler gününü kutluyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.
 
Cumhuriyet Halk Partisi
Sultangazi İlçe Başkanı
Murat Poyraz

 
 
 
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku