• Diğer

Sultangazi

Murat Poyraz, “Gümbür Gümbür Geliyoruz”

Adaylığını açıklayan ve delegelerden partinin geleceği için destek isteyen CHP Sultangazi İlçe Başkan Adayı Murat Poyraz, “ 2019 var olma veya yok olma yılı olacak. Demokrasi, özgürlük ve Adalet isteyenlerin bunun ancak ve ancak Cumhuriyet Halk Partisinin iktidarıyla mümkün olabileceğini kavraması gerekir” dedi

Murat Poyraz, “Gümbür Gümbür Geliyoruz”

Okunma: 487

19 Kasım 2017 21:50
-A

+A

Kongre heyecanı yaşanan Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi ilçesinde mahalle delege seçimleri tamamlandı. İlçe kongre tarihleri belirlenirken Sultangazi’de Murat Poyraz rüzgarı esmeye başladı. Mahalle temsilcilerinin yoğun ilgi gösterdiği ROCCA Cafe’da ki kahvaltı programında Murat Poyraz parti delegelerine seslendi.


 
Murat Poyraz, “Sandığa Gitmeden Önce İyi Düşünün”

Poyraz: Delegeleri sandığa gitmeden önce iyi düşünmeleri noktasında uyardı. Şimdiye kadar kötü bir yönetim sergilendiğini ve partinin ilçedeki oy aranın düştüğünü belirten Murat Poyraz, 2008 yılında ilçe olan 2009 yılında yapılan yerel yönetim seçimlerinde aldığımız oy ile 2014 seçimlerinde aldığımız oy aynıysa oturup düşünmek gerekir. Bu ilçede 18’ine gelen genç yok mu diye düşünüyor insan. Bende dahil bu hepimizin hatasıdır diye düşünüyorum. Gençlik ve kadın kollarının iyi organize edilerek çalıştırılmadığına inanıyorum. Bu iki parti organı doğru bir tarzda işlevini yerine getirirse gelişip güçlenmemek imkansız. Biz inanıyoruz ki ilçe başkanlığına geldiğimizde partimizin tüm organları işlevlerini tam anlamıyla hayatta geçirecek partiyi Sultangazi’de iktidara taşıyacaklarını öne sürerek delegeden destek istedi.
Murat Poyraz, "CHP’ye Yakışır İlkelere Uygun Görevler Üstlenin"

“Parti içinde sağlanan birlik, beraberlik ve bütünlüğün önümüzdeki kongre sürecinde ve sonrasında pekişeceğine inandığını dile getiren Poyraz, “ İlçe örgütü olarak parti bünyesinde görev alan herkesin, kendi sorumluluk alanında CHP’ye yakışır, demokratik ilkelere uygun olarak görevini yerine getireceğine inanıyoruz. İlçe örgütlerimizle, kadın ve gençlik kollarımızla, partililerimizle birlikte ülkemizin ve çocuklarımızın geleceği için hep birlikte Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidara taşıyacağız,Poyraz, “Yerelde ve Genelde İktidarı Hedeflemeliyiz”

Poyraz konuşmasının devamında,  “Biz yerel anlamda yapacağımız çalışmalarla genel anlamda partimize ivme kazandıracağız ve Sultangazi’deki yenilmez denilen AKP’yi örgütümüzle hep beraber yeneceğiz. Buradaki bu kötü talihe son vereceğiz. İddialıyız, inançlıyız ve bunu başaracak kadrolara sahibiz. Biz geleceğiz ve örgütteki bölünmelere son vererek, örgütte sevgi, güven ortamını oluşturarak, eski yeni herkesle el ele verip, Cumhuriyet Halk Partisi’ni Sultangazi’de iktidara taşıyacağız.Poyraz, “Toplumsal Barış Tehlikededir”

Ülkenin bir uçurumun eşiğine geldiğini, toplumsal barışın bozulduğunu, ekonomik uçurumun derinleştiğini, adalet duygusunun zedelendiğini belirten Murat Poyraz, “Geldiğimiz noktada Türkiye’nin ve CHP’nin ihtiyacı olan parti içi çekişmeler değil,  CHP’yi iktidara taşıyacak bir anlayışın hayata geçirilmesidir. İlçe Örgütü olarak, demokrasinin kalesi ve teminatı olan Cumhuriyet Halk Partisi örgütlülüğü içinde demokrasiden ödün vermeden, partililerimize duyduğumuz sonsuz güvenle, bu süreçten çok daha güçlü bir şekilde çıkacağımıza inancımız tamdır.Poyraz, “Tek Alternatif CHP’dir”

Türkiye’de mevcut iktidarın tek alternatifinin Cumhuriyet Halk Partisi olduğunun altını çizen Poyraz, “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde toplumun tüm kesimlerini kucaklayan, demokrasi, özgürlük, çağdaşlık, adalet ve yaşanabilir bir ülke mücadelesini iktidarla taçlandırmak için Sultangazi İlçe örgütü olarak öncülük yapmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.Mimar Haluk Bozkurt, "Özlediğimiz Hedefe Ulaşacağız"

ROCCA Cafe’de ki delege kahvaltısına birçok mahalle temsilcisi katıldı. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Mimar Haluk Bozkurt’un sunumunu üstlendiği programda delegeler beklentilerini, öneri ve temennilerini dile getirdi. Bozkut, sunumun ardından şöyle konuştu: Özlediğimiz hedefe ulaşmak için “Partisini ve ülkesini en çok seven görevini en iyi yapandır” anlayışıyla çalışacaklarını dile getiren Bozkurt, şöyle konuştu:

Parti örgütlerimiz, ayrıca kadın ve gençlik kollarımızla birlikte toplumun tüm kesimleriyle bütünleşmemizi sağlayacak örgütlenme çalışmalarıyla bu iktidar mücadelesinde aktif rol oynayacak. Birlik ve beraberlik içinde, omuz omuza mücadele ederek, kavgasız, sorunsuz Cumhuriyet Halk Partisi’ne yakışan bir şekilde daha da güçlenerek, bugüne kadar eşine az rastlanır bir birliktelikle kongrelerimizi tamamlayacağımıza inanıyorum” dedi.


 

 
 
 
 
 
 
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1