• Diğer

Sultangazi

Muhtar Muhammet Ayşan, Halkı Uyardı

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve hızla dünyaya yayılan corona virüsü (koronavirüs) Avrupa'da bilançoyu arttırıyor.

Muhtar Muhammet Ayşan, Halkı Uyardı

Okunma: 2046

16 Mart 2020 21:23
-A

+A

 

Türkiye’de de Sağlık Bakanının açıklamalarının ardından 18 hastada görüldüğü ortaya çıkan corona virüse karşı Cebeci Mahalle Muhtarı Muhammet Ayşan’da vatandaşı uyardı. “ Hijyen kuralına uyalım, el sıkıp öpüşmeyelim” dedi.


 

Sultangazi İlçesi Cebeci Mahallesi Muhtarı Muhammet Ayşan, sosyal medya hesabından ise Çin’in wuhan kentinde ortaya çıktığı düşünülen ve koronavirüs (Kovid-19) salgınından vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla önlemler alınmaya devam ediyor. 

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yaptığı basın açıklamasında “ Korona virüsü şüphesi olan vatandaşlarımızın test sonucu Pozitif çıktı” ifadeleriyle, ülkemizde de görüldüğünü üzülerek öğrendik.

 

Ayşan, mümkünse kalabalık yerlere girmemenin, eğer girmek zorunda kalınıyorsa ağız ve burnunun kapatılmasının, hatta tıbbi maske kullanılmasının önemli olduğunu belirtti. Vatandaşlarımızın kuru öksürük ateş, halsizlik, boğaz ağrısı, burun akıntısı, vücut ağrıları, solunum sıkıntısı, nefes darlığı, bulantı, kusma, iştahsızlık hallerinde en yakın sağlık kurumuna başvurmasını veya 112 sağlık ekiplerine haber vermesini önemle rica ederiz. Tüm yurttaşlarımıza sağlık dolu bir yaşam dilerim” açıklaması yaptı.

 

Muhtar Muhammet Ayşan, hijyene dikkat çekmek için Muhtarlık girişine dezenfektan koyarak içeriye giren her vatandaşın ellerini dezenfektanla temizlemesini salık verdi.       


  

 

   

 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku