• Diğer

Sultangazi

Muhtar Adayı Ali Çakın, Projelerini Açıkladı

Sultangazi 50. yıl Mahallesi Muhtar adayı Ali Çakın, Mahallesi için projelerini bir bir sıraladı. 50. Yıl Mahallesi’nde muhtar adayları içinde projelerini açıklayan ilk aday olan Ali Çakın, güçlü muhtarlık istiyoruz diyerek, projelerini madde madde sıralayıp en altına da imzasını attı.

Muhtar Adayı Ali Çakın, Projelerini Açıkladı

Okunma: 719

13 Mart 2019 23:22
-A

+A

Ali Çakın “ İyi ve kaliteli hizmet 50. Yıl Mahallesi’nin hakkıdır sloganı ile çıktığımız muhtarlık yarışında açıkladığı projeler geleceğe ışık tutuyor.

50. Yıl Mahallesi’nde belediye başkanlık seçimlerinden neredeyse daha hızlı çalışmaların yaşandığı muhtarlık yarışında 50. Yıl Mahallesi’nden muhtar adayı olan Ali Çakın’ın Mahallesi için açıkladığı projeler ise şöyle;

“ İyi ve Kaliteli Hizmet 50. Yıl Mahallesi’nin Hakkıdır”

1: Uyuşturucu belasının dört bir yanımızı sardığı bir Mahalleden söz ediyoruz. Her şeyden önce gençlerimizin uyuşturucuyla tanışmaması için gerekli çalışmaları yapacağız. Uyuşturucuya bulaşan gençlerimizin bu illetten kurtulması için gerekli çalışmaları yaparak rehabilite  çalışmalarını başlatacağız.  

2: Bizleri yetiştiren değerli büyüklerimiz olan yaşlılarımızı unutmadan onların kaliteli zaman geçirmeleri için yaşlı bakım merkezleri, dinlenme tesisleri, park alanları yapılması için yerel yönetimlere projeler sunacağız. Yaşlılarımızın hastalanmaları halinde; her türlü hastane işlerinde ekip olarak yardıma ilk biz koşacağız.

3: Engelli vatandaşlarımızı engelleyen tür sorunların çözümünde yanlarında olacağız. Engelli vatandaşlarımız için ayda bir de olsa belediye ile ortaklaşa moral ve motivasyon gece ve konserleri düzenleyeceğiz.  

4: Yoksul, muhtaç ve dar gelirli komşularımızın onurlarını incitmeden her türlü sosyal ve ekonomik ihtiyaçlarını karşılayacağız. Bu vatandaşlarımızı kaymakamlık ve belediyenin sosyal yardımlaşma vakıflarından gerekli desteği almaları için var gücümüzle çalışacağız.

5: Devlet kurumları ile ilgili her türlü sorunlarımızın takipçisi ve çözümleyicisi olmaya gayret göstereceğiz.

6: Mahallemizi Sultangazi’mizin kültürel ve sanatsal yönden cazibe merkezi yapmak için tüm gücümüz ile çalışacağız.

7: mahallemizin sokaklarını, parklarını, evlerimizin balkonlarını sizlerinde desteği ile mevsimsel çiçeklerle süsleyeceğiz.

8: İnanç kurumlarımızın ihtiyaca cevap verecek şekilde çoğaltarak, yenilerini ekleyeceğiz.

9: Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın bedensel ve ruhsal gelişmeleri için hazine arazilerine oyun parkları kuracağız. Eskimiş parkları yenileyerek çocuklarımızın hizmetine sunacağız.

10: organik ulaşımı teşvik için bisiklet yollarının kullanılması için çalışacağım.

11: Mahallemizin gençlerine İŞ-KUR aracılığı ile istihdam sağlanacak. İşsiz gençlerimize iş bulma yönünde gerekli girişimlerde bulunulacak. 

12: Evde, iş yerinde akrabasından kötü muamele ve şiddet gören kadınlarımıza sığınma evi yapmak ve işlevli hale getirmek için gayret ve çabalarımız olacak.

13: Muhtarlık binamızı merkezi bir noktaya taşıyarak halkımızın kolay ulaşması için çalışma başlatacağız.

14: Sokak hayvanlarının barınma ve beslenmeleri için gerekli girişimlerde bulunulacaktır. Gerekli çözümler üretilecektir.

15: Mahallemizde sık sık kesilen elektriklerin çözümü için gerekli trafoların kurulması için elimizden gelenin en iyisini yapacağız.

16: Maddi imkânsızlıklardan dolayı Üniversite okurken zorlanan gençlerimize gerekli burs sağlanacaktır.

17: Hukuki desteğine ihtiyaç duyan vatandaşlara danışmanlık hizmeti ve hukiki destek vereceğiz.

Tüm bu söz verdiklerimizi gerçekleştirmek için başta belediye başkanlığı olmak üzere tüm resmi kurum ve kuruluşlar ile yakın iş birliği içinde olacağız.

Ali Çakın

50. Yıl Mahallesi Muhtar Adayı

 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku