• Diğer

Sultangazi

Mimar Haluk Bozkurt, Samsunluları Ziyaret etti

Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi Belediye Başkan Adayı Mimar Haluk Bozkurt, yerel yönetim seçimleri öncesi ziyaretlerine aralıksız devam ediyor. Bozkurt’un son durağı Sultangazi Samsunlular Derneği oldu.

Mimar Haluk Bozkurt, Samsunluları Ziyaret etti

Okunma: 634

7 Şubat 2019 09:41
-A

+A

Sultangazi Samsunlular Derneği Başkanı Yıldırım Yalçın, CHP Sultangazi Belediye Başkan Adayı Mimar Haluk Bozkurt’u ve beraberindeki heyeti kapıda karşıladı. Sıcak karşılamanın ardından açılış konuşması yapan Dernek Başkanı Çıktığınız bu yolda sizlere başarılar diliyorum temennisinde bulundu.
 

 
Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi Belediye Başkan Adayı Mimar Haluk Bozkurt, Sultangazi Samsunlular Derneğinde yaptığı konuşmada ayakta alkışlandı. Bozkurt, Sultangazi’nin kanayan yarasına parmak bastı. “ Samsun Türkiye açısında önemli bir şehirdir. Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun ilk adımlarından biri buradan atıldı. Atatürk Samsuna çıkarak bir devrin başlangıcını yaptı. Buradaki sıcaklık beni ziyadesiyle memnun etti. Hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyorum.


 
Bilindiği üzere Sultangazi’nin çok büyük problemi var. Yıllardır Sultangazi’nin kanayan yarası olmaya devam eden Taşocakları. Bu çevrede yaşayan çocukların bir çoğunluğu astım bronşit hastası. Solunum güçlüğü çekiyor. 16 yıldır bu halkı kandırıyorlar. Çözüm diye yola çıktık diyerek daha büyük sorunları beraberinde getirdiler. Sonuçta taşocaklarını birleştirerek tek elde topladılar. Kırk metre yüksekliğinde duvarlar örerek sözüm ona tozun önüne geçmeye çalışıyorlar. Sulama, ağaçlandırma ve benzeri yöntemlerle sorunu gidermeye çalışıyorlar. Bu durumda maliyeti artırarak garibanın sırtında yeni yükler getirmektedir.


 
Şimdi diyeceksiniz ki bu belediye hiç mi çalışmadı. Evet, hizmet binaları yapıldı. Yollar, kaldırımlar bazı mahallelerde düzenlendi. Kimi mahallelerde elektrik kabloları yer altına alındı. Bizim sosyal yaşam kalitemiz arttı mı derseniz. Ne kadar arttı bu tartışma konusudur. Uyuşturucuya çare bulunmadı. Eğitim de kalite istenilen düzeyde artmadı. Her okulun önünde çeteler halinde dolaşan insanlar var.


 
Eski Edirne asfaltında ki tramvay Berlin duvarı gibi Sultangazi’yi ikiye ayırıyor. İnsanların sosyal ve komşuluk ilişkilerine darbe vuruyor. 500 evlerdeki halk buna karşı çıktığı için yer altından verilen tramvay yolu Sultangazi’de yol üstünden verilerek bize bu reva görüldü. AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sultangazi Sultangçiftliği merkez cami önünde yaptığı konuşmada bu projenin yanlışlığına değinmiş bir an önce Tranvay yolunun yer altına alınacağını söylemişti. Yıllardır değişen bir şey yok. halkımız sürekli kandırılıyor. Biz CHP olarak İstanbul Büyük şehri ve Sultangazi’yi aldığımızda bütün bu sorunları kökünden çözeceğiz. Sorunların çözümü için desteğinizi bekliyoruz” dedi.    
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1