• Diğer

Sultangazi

MHP Meclis Üyesi Aday Adayının tek yön isyanı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)’nin genç meclis üyesi aday adayı Eyüp Öztürkmen, Cebeci caddesi esnafı, bu caddenin tek yön yapılmasının olumsuzluklarını yaşıyor, diyerek. “Burada faaliyet yürüten esnaflar caddenin tek yön yapılmasına isyan etti” dedi.

 MHP Meclis Üyesi Aday Adayının tek yön isyanı

Okunma: 776

3 Ekim 2018 23:27
-A

+A

Geçtiğimiz günlerde MHP Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı olduğunu yüksek sesle dilendiren Eyüp Öztürkmen, seçim projelerini açıklamaya başladı. İlk projesini siz Sultangazililer için Gazetemize açıklayan Öztürkmen, 1. Cebeci caddesi esnafının yaşadığı olumsuzlukları yerinde incelemek üzere Cebeci caddesini başından sonuna kadar ziyaret etti.

Cebeci Mahallesinin en başta gelen sorunlarından birinin Cebeci Caddesinin tek yön yapılması olduğunu belirten Öztürkmen, diğer sorunlarında “Taş Ocakları başta olmak üzere” bu konuya sonra değineceğim. Minibüsler, otobüs durakları, can ve mal güvenliği, ticarettin olumsuz etkilenmesi, alt yapı, kaldırımlar ve elektrik, direkleri olarak başlıklar halinde sıraladı. 

Cebeci Caddesi’nin çift yönlü trafiği rahatlıkla kaldırabilecek bir genişlikte olduğunu belirten Öztürkmen, şöyle konuştu. “ Tek yön uygulamasıyla birlikte caddenin çok kötü bir görünüme kavuştuğunu caddenin iki tarafı otopark olarak kullanılmaya başlandı. Araç yığılmalarına neden oldu. Araçların yolun iki tarafına park etmelerine izin verilerek Cebeci Caddesi otopark çöplüğüne çevrilmiştir ifadelerini kulandı.  

Bu çalışma sadece bununla sınırlı kalmamış, Cadde üzerinde iş yeri bulunan esnaf müşterilerin araçlarını park edecek yer bulamadığı için işlerinin düştüğünü kriz döneminde bile böylesine etkilenmediklerini ifade etti. Cebeci
Caddesi esnafı özellikle dolmuşçulardan da yakınarak, dolmuşların cadde üzerinde müşteri kapmak için kapışğını, dikkatsizce yolcu indirip bindirdiklerini belirtti.1. Cebeci Caddesi konusunun masaya yatırılması gerektiğini söyleyen Meclis Üyesi Aday Adayı Eyüp Öztürkmen, İlçe Başkanım Yusuf Özel’in işaretiyle vatandaşlarımızın desteğiyle Sultangazi Belediyesi meclis üyesi seçilirsem Cebeci Caddesinin esnafımızın istemleri doğrultusunda düzenlenmesi için gerekli önergeleri meclise sunacağımı buradan açıklıyorum. Benim öncelikli projelerim arasında Taş Ocakları ve Cebeci Caddesi olacak” dedi.

 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1