Sultangazi

MHP’den 'Prestij' isyanı

MHP Sultangazi İlçe Teşkilatı Cebeci Mahallesi Esnafı’nın sorunları için sokağa indi. MHP İlçe Teşkilatı 1. Cebeci Caddesi üzerinde Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan çalışma için Basın Açıklaması yaptı. MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel : “ 1. Cebeci Caddesi tek yönlü trafiğe kapatılmak isteniyor. Burada esnafın mağduriyeti var. İlçe ve Büyükşehir Belediyesi bu konuyu gözden g

MHP’den 'Prestij' isyanı

Okunma: 317

22 Ağustos 2017 09:24
-A

+A

MHP Sultangazi İlçe Teşkilatı Cebeci Mahallesi Esnafı için tam kadro sokağa indı. İlçe Başkanı Yusuf Özel öncülüğünde MHP’li yöneticiler bir süre önce Anket Çalışması yaptı. Bu anket çalışmasına istinaden bugün 1. Cebeci Caddesi üzerinde esnaflar ile birlikte basın açıklaması yapıldı.
 
ESNAFI MAĞDUR EDİYORLAR
 
 
Basın Açıklamasında anket sonuçlarını okuyan İlçe Başkanı Özel şunları söyledi : “Son günlerde üzerinde bulunduğumuz Cebeci Caddesi’nde bir çalışma yapılıyor. Mevcut kaldırım genişletilerek ana caddenin tek yönlü trafiğe akışı sağlanmak isteniyor. İlçe Belediyesi değil de Büyükşehir Belediyesi tarafından bu düzenleme yapılıyor. Sonuçta burada İlçe Belediyesi’nin de görüşü alınmıştır diyoruz biz. Mutlaka İlçe Belediyemiz onay vermiştir ki bu çalışma yapılıyordur. Bu konuda esnafımız bilgilendirilmeden onların görüşleri alınmadan böyle bir şey yapılmasını doğru bulmuyoruz. Bu çalışma yersiz ve yanlıştır. Esnaf arkadaşlarımıza sorduk. Ülkemizde ekonomik bir sıkıntı var. Burada esnafı mağdur etmenin bir anlamı yok.”
 
MHP’Lİ BAŞKAN SURİYELİLERE ÇATTI
 
 
İlçe Başkanı Özel Suriyeli Esnaflara da çatarak Sultangazililerin Türk Esnaflardan alışveriş yapmasını istedi. Başkan Özel : “Esnaf arkadaşlarımız mağdur bu konunun tekrar gözden geçirilmesini istiyoruz. Esnaflarımız zor şartlarda hayatlarını devam ettiriyor. Ülkemiz vatandaşı her türlü vergiyi veriyor. S Caddesi neredeyse Suriye Caddesi oluyor. Biz onları esnaf görmüyoruz. Bir kısım arkadaşımız onları muhacir gördüğü için, biz asla esnaf olarak görmüyoruz. Onlar kendi vatanlarına faydası olmayan vatan hainidir. Biz bunu dile getirince Irkçılık ile Ümmet Düşmanlığı ile suçlanıyoruz. Hiç kimse bizim inancımızı yada milliyetçiliğimizi sorgulamasın. Önce kendi milletimiz. Bunlar kalıcı oldu. Suriyeli Kuyumcu gece 24:00’e kadar açık. Pazar günü Türk Berberler Pazar günü kapalı ama Suriyeli Berber açık. Ayakkabıcı esnafımız da kapatıyor. Ticaretimizi de kendi insanımızdan yapalım. Benim için vatandaşım önemli. MHP olarak bakış açımız budur. Türkiye Vatandaşı eş değerdir. Vatandaşımızın sorunlarını dinler onların sesi oluruz. Su, Elektirik, Karla Mücadele gibi konularda hep bize ulaşıyorlar. Bizde elimizden geleni yapıyoruz. Kendi Vatandaşımızın sorunlarına çare bulmaya davet ediyorum. Büyükşehir Başkanımız ve İlçe Belediye Başkanımıza sesleniyorum bu çalışmayı gözden geçirin lütfen.” diye konuştu.
 
 

 
 
ESNAF DENETİMSİZLİKTEN ŞİKAYETÇİ OLDU
 
Basın açıklamasında söz alan Spor Salonu sahibi bir esnaf ise ; “ Yüksek Gerilim hatları nedeniyle biz Spor Kulübü olarak mağdur oluyoruz. Yüksek Gerilimin altında spor yapmak durumunda kalıyoruz. Kaldırımın 15 cm altına yüksek gerilim hattı çekip üzerine beton döktüler. Yetkililerden bir tepki yok. 1 metre olması gerekiyor ancak 15 cm ile betonla kapattılar. Denetim bilgilendirme yok. Halk olarak hep susuyoruz. İlçe Belediyesinden bir tek yetkili yok. Büyükşehir’e ait olabilir bu faaliyet ancak İlçe Yetkililerimiz neden gelmiyor.” dedi.
 
 
MHP’li Yöneticiler ve Mahalle Başkanlarının da tam kadro katıldığı Basın Açıklaması MHP’li Özel’in konuşmasının ardından son buldu.
Anahtar Kelimeler : MHP’den 'Prestij' isyanı,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku