• Diğer

Sultangazi

MHP, Doğrunun Yanında Yanlışın Karşısındayız

Milliyetçi Hareket Partisi Sultangazi İlçe Başkanı Yusuf Özel, Ana Muhalefet Partisi görevini yerine getirmediği için ilçede tüm sorumluluk bizim omuzlarımıza yüklenmiştir. Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak halkımızın sorunlarına çare dertlerine derman olmaya çalışıyoruz.

MHP, Doğrunun Yanında Yanlışın Karşısındayız

Okunma: 715

28 Ekim 2017 00:30
-A

+A

Biz Milliyetçi Hareket Partisi Sultangazi İlçe Teşkilatı olarak doğru yapılan işleri ve çalışmaları desteklerken, vatandaşlarımızın zararına olan çalışmaları da eleştirerek daha doğrusunun yapılması yönünde alternatif düşüncelerle eleştirilerimizi yapıyoruz.
 
Koku ve Sinek Kabusumuz Olmasın
 
Sultangazi Belediyesi her yıl İstanbul Avrupa yakasında en büyük kurban alanı kurarak İstanbullulara hizmet verdiğiyle övünür. Doğrudur, “20 000 baş hayvanın getirildiği, yüzlerce çadırın kurulduğu, kesim ve kontrollerin sağlıklı bir şekilde yapıldığı tarafımızdan bilinmektedir. Ancak, Kurban bayramı sonrası Cebeci ve Esentepe mahallelerinde kokudan ve sinekten geçilmiyor. Mahalle sakinleri kapısını penceresini açamıyor. Sultangazi Belediyesinin aldığı tedbirler yetersiz olmalı ki bunun önüne geçilmiyor. Bu sorunun tekrar yaşanmaması için gerekli önlemlerin şimdiden alınması gerektiğine Milliyetçi Hareket Partisi Sultangazi İlçe Teşkilatı olarak inanıyor ve Sultangazi Belediyesini eleştiriyoruz” dedi.
 
Hayalet Bir İlçe Olmak İstemiyoruz
 
Eski Edirne Asfaltı akşamları zifiri karanlığa bürünerek adeta hayalet bir şehri andırmaktadır. Işıklandırma ve aydınlatma olmaması görüş mesafesini düşürmekte, esnaf ve vatandaşlarımız bu konuda oldukça şikayetçiler. Vatandaşımız bu şikayetini defalarca tarafımıza bildirmiş, biz, Milliyetçi Hareket Partisi olarak BEDAŞ’ın kapısını aşındırarak sorunun çözülmesi yönünde elimizden gelen gayret ve çabayı harcamışızdır. Sultangazi Belediyemizden isteğimiz bu kurumla yazışarak sorunun en kısa zamanda giderilmesini sağlamaktır.  
 
Terör ve Güvenlik Azaldı Uyuşturucu Devam Ediyor
 

İlçemiz Sultangazi daha önceleri terör ve güvenlik sorunu ile anılırken, yapılan son operasyonlarla terör ve güvenlik sorunu azamiye indirildi. Ancak ilçemizde uyuşturucu belası devam etmektedir. İlçe Emniyet Müdürlüğümüz elinden gelenin en iyisini yaptığına inanmaktayız. Ancak kanunlardaki boşluk emniyet güçlerimizin elini kolunu bağlamaktadır. Çok az miktarda uyuşturucu bulunduran zanlı içici olduğunu söyleyerek kanunların verdiği açıklıktan yararlanarak serbest bırakılmaktadır. Türk Ceza Yasasındaki düzenlemeler caydırıcı hükümler getirilmelidir. Gerek Ülkemizde gerekse ilçemizde uyuşturucu yaşı ilk okul çağına kadar düşmüştür. Emniyetimiz elinden gelenin en iyisini yaparak bu illeti satanları ve bulunduranları yakalayarak adalete teslim etmektedir.  
 
 
Barınma Hakkı Kutsaldır
 
Daha dün Çağlayan Adliyesinde mahkemeleri devam eden Habipler Mahalle sakinleri hak arayışlarını sürdürdüler. Barınma hakkının kutsallığına inanan Milliyetçi Hareket Partisi vatandaşın haklı mücadelesini desteklemeye devam edecektir. Yayla Mahallesindeki imar sorunu kangrene dönüşmeden, çözümler üretilmek yerine sorunların üstü külle örtülerek çözülemez. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Habipler Mahallesinde Tapu, Yayla Mahallerinde ki imar sorunu bir an önce çözmelidir. Milliyetçi Hareket Partisi Olarak bu konunun takipçisi olacağımızı buradan açıklıyoruz” dedi.  
 
Trafik Arap Saçına Döndü
 
Trafik sorunu her geçen gün Arap saçına dönerken, metris kavşağında trafiğin rahatlaması için çalışma başlatılsa da trafik çilesi tam hız devam ediyor. Büyükşehir Belediyesinin 26 durağında ki beton bariyerleri ucubeden öteye geçmemiştir. Bir mühendislik rezaletidir. Trafik sorunu bu önlemle sonlandırılmamıştır.
 
Kendi ülkemizde yabancı muamelesi
 
Kendi ülkemizde yabancı muamelesi görüyoruz. Suriyeli vatandaşların açtığı iş yerlerinde çalışmak isteyen vatandaşa yabancıları çalıştırmıyoruz denilerek kapı dışarı edilmiştir.
 
İlçemizde Suriyeliler sorunu devam ediyor. Sultangazi’de Suriyelilerin iş yeri açma sayısı her geçen gün artıyor. Kendi esnafımız bazı zorluklar yaşarken, Suriyelilere ayrıcalık göstermesine karşıyız. Bunları dile getirdiğimiz zaman da ensar düşmanlığı yaptığımız bazı kesimler tarafından dile getiriliyor.
Geçtiğimiz aylarda Cumhuriyet Mahallesi’nde bir Suriyeli iş yeri açıyor. Mahalle sakinlerimizden bir ablamız da bu iş yerine iş müracaatında bulunuyor. Suriyeli iş yeri sahibi, yabancı işçi çalıştırmadıklarını belirterek bu ablamızı kapı dışarı ediyor.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1