• Diğer

Sultangazi

Mevlana Ortaokulu’nda İlk Tasarım- Beceri Atölyesi Açıldı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından ilkokul ve ortaokullarda ‘sanat’, ‘bilim’, ‘kültür’, ‘spor’ ve ‘yaşam’ ana temalarıyla hayata geçirilecek tasarım beceri atölyeleri Sultangazi Mevlana Ortaokulunda törenle açıldı.

Mevlana Ortaokulu’nda İlk Tasarım- Beceri Atölyesi Açıldı

Okunma: 2669

30 Ekim 2019 18:47
-A

+A

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından ilkokul ve ortaokullarda ‘sanat’, ‘bilim’, ‘kültür’, ‘spor’ ve ‘yaşam’ ana temalarıyla hayata geçirilecek tasarım beceri atölyeleri Sultangazi Mevlana Ortaokulunda törenle açıldı.  Milli Eğitim Bakanlığının 2023 Eğitim Vizyonu’nda yer alan ve Sultangazi Esentepe Mahallesi Mevlana Ortaokulu’nda açılışı gerçekleştirilen Tasarım – Beceri Atölyesi’nde öğrenciler uygulamalı eğitimle hayata hazırlanacak.Sultangazi Mevlana Ortaokulunda oluşturulan atölyenin açılışını İstanbul İl Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Gözütok, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir, Mevlana Orta Okulu Müdiresi Fahriye Elkin,  Sultangazi Yeşilay Başkanı Ramazan Altan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Ekrem Çelik, Battal Kamber, Mehmet Ali Kaygusuz, Özay Sert, Esentepe Mahalle Muhtarı Haydar Polat, çevre okul müdürleri, okul öğretmenleri, veliler ve öğrenciler katıldı.
Görevli öğretmenler ve öğrencilerden bilgi alan İl Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Gözütok ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir, organik sebze bahçesi, hayvan Kümesi, Müzik sınıfı, mutfak sınıfı, çalışma sınıfı ve benzeri alanları inceledi. Öğrencilerin çalışmalarını gözlemleyen Protokol üyeleri, tasarımları dikkatlice inceledi. Öğrenciler kendi elleriyle yaptıkları ürünleri protokol üyelerine ikram etti.
İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir, 2023 Eğitim Vizyonu’nda yer alan Tasarım- Beceri Atölyesi’nde öğrencilerin geleceğe güvenle bakacağını söyledi.  Atölyelerin eğitimde yeni bir nefes olduğunu kaydeden Demir, Mevlana Ortaokulunda ki yeni atölyelerin açılışını hep birlikte yaptık. Resim, müzik, el sanatları el becerilerinin geliştirme adına pek çok faaliyetin yapılabileceği mekanlar ve imkanlar oluşturduk. Öncelikli olarak bunları tüm okullarımızda oluşturmak istiyoruz. Mevlana ortaokulu güzel bir örnek oldu” ifadelerini kulandı.Atölyeleri geliştirmek ve diğer okullarda da yeni atölyeler kurmak için çalışma yaptıklarını aktaran Demir, “ Çocuklarımız hangi alana ilgi duyuyorsa o alana yöneliyor. Bu yöndeki çalışmalarımız devam edecek” dedi.

 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku