• Diğer

Sultangazi

Mevlana Ortaokulu İstanbul Birinciliği İçin Yarışıyor

Geleceğin kadın futbolcuları Sultangazi İlçesi Esentepe Mahallesi Mevlana Ortaokul’unda yetişiyor.

Mevlana Ortaokulu İstanbul Birinciliği İçin Yarışıyor

Okunma: 4086

19 Şubat 2020 20:09
-A

+A

Geleceğin kadın futbolcuları Sultangazi İlçesi Esentepe Mahallesi Mevlana Ortaokul’unda yetişiyor.


 
2016 Türkiye Şampiyonu olan Mevlana Ortaokulu Bu yılda şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerliyor. Okul Müdiresi Fahriye Elkin ve Beden Eğitimi Öğretmeni Mehmet Bozkurt’un gayret ve çabalarıyla çitayı yüksek tutan Mevlana Ortaokulu Bayan Futsal takımı İstanbul seçmelerinde birinciliği hedefliyor.


 
Beden Eğitimi Öğretmeni Mehmet Bozkurt, Mevlana Ortaokulunda yetenekli kız çocuklarından yeşil sahaların kadın yıldızlarını yetiştiriyor. Bozkurt, kızlara mücadele etmeyi ve başarmanın sırlarını öğretiyor. Sultangazili kızların futbola ilgisinin çok yüksek olduğunu belirten Bozkurt, “ Futbolda kızlarımızın ilerlemesi ve iyi yerlere gelmesi için katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Erkeklerden daha iyi futbol oynayan kızlar var. Şu an Beşiktaş U 12 de oynayan üç kızımız var. Buradan milli takımda oynayacak kızlar çıkacağına inanıyorum” dedi.


 
Sağlıklı, güçlü ve başarılı bir nesil için Mevlana Ortaokulu Müdiresi Fahriye Elkin tarafından 2015 – 2016 yılında başlatılan kız futsal takım heyecanı 2020 yılında da aynı heyecanla devam ediyor. Dalında uzman olan eğitmen kadrosunda en çok dikkat çeken isim Beden Eğitimi Öğretmeni Mehmet Bozkurt’un bu yılki hedefi yine Türkiye şampiyonluğu olduğu ifade edildi.

 
 
 
 
 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
Ak7 20 Şubat 2020 21:02

Fatih vatan da oynayanlarda var

Cevapla
ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku