• Diğer

Sultangazi

Meryem Nazlı’nın Müthiş Başarı Hikâyesi

Bu yazımızda Sultangazi’nin önde gelen iş adamlarını, mülki ve idari amirlerini ya da kendini başka kulvarlarda var etme mücadelesi veren kişilerin hikâyesini anlatmayacağım. Bu başarı hikâyesi Meryem Nazlı’ya ait, yoktan var olma mücadelesinin inanılmaz öyküsü.

Meryem Nazlı’nın Müthiş Başarı Hikâyesi

Okunma: 2289

13 Kasım 2017 23:16
-A

+A

Kişileri engelli veya engelsiz olarak etiketlemeyi, engelli olanlara acıyarak yaklaşmayı ya da zaman zaman başardıklarına bakıp engellerini vurgularcasına övgüler yağdırmayı doğru bir bakış açısı olarak görmüyoruz.

Meryem Nazlı, İstanbul İli Sultangazi İlçesi Gazi Mahallesinde ikamet eden 1970 Sivas doğumlu. Meryem, küçük yaşta geçirdiği kas hastalığı nedeniyle günlük yaşamını kısıtlayan bir illete yakalandı. Meryem dünyalar tatlısı bir genç kız. Hayatının önemli bir bölümünü dört duvar arasında geçirmek zorunda kalmış. Meryem’e ilk akülü tekerlekli sandalye alınmasıyla birlikte hayatı da değişmeye başlamış.

Akülü sandalye sayesinde hayatının mahpusluk dönemine son vermiş. Dört duvarın dördünü de yıkarak gün yüzüne çıkmayı başarmış. O Meryem "Bir azmin kırılgan hikâyesi ADI MERYEM" adlı ilk kitabını çıkarmanın ve imza günü düzenlemenin heyecanını doyasıya yaşıyor.  “Dört duvar değil artık benim yerim. Beni okuyanların yüreklerinde her bölgeye yayılacağım” diyor. Meryem mutlu, Meryem gururlu, Meryem heyecanlı, Meryem Umut dolu. Bütün Meryem'lerimize umut dolu yaşamlar diliyoruz.
 
Meryem Nazlı’nın yaşam öyküsünü sizlerle paylaşıyoruz, çünkü bu öykü hepimize hayatın zorlukları karşısında mücadele etmeyi ve yılmadan çalışmayı aşılıyor. Engel tanımayanlar, zorluklar karşısında kendinizi çok bezmiş hissettiğinizde sizi kendinize getiren ve tekrar ayağa kalkıp mücadele etme isteği uyandıran öykü. En azından, bizim için hep öyle oldu. Ancak, bu engelli bir bahane olarak görmek yerine kendisini geliştirmeye, çevresini aydınlatmaya ve çalışmasıyla ülkemize değer katmaya devam ediyor Meryem.

 
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
Ahmet Yesilyurt 15 Nisan 2018 14:44

Başarılarının devamını diliyorum güzel kardeşim

Cevapla
Doğan aydın 13 Şubat 2018 21:58

Tüm karanlık dünyalara ışık tutmuş bacımız tebrikler

Cevapla
Keriman çamurcu demirbaş 30 Kasım 2017 16:42

Engelli katdesşerimizin ilham kaynağı oldun azmin herkrse ders ders olsun yolun açık plsun

Cevapla
ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1