• Diğer

Sultangazi

Mercan Yeşil, AK Parti Milletvekili Aday Adayı Oldu

Sultangazi’nin sevilen iş adamı, deneyimli siyasetçi Zülfükar Yeşilin Biricik kızı Moda tasarımcısı, Yeşil Tekstil Halkla İlişkiler Müdürü, Beykent, Üniversitesi mezunu Mercan Yeşil, AK Parti İstanbul 2. Bölge Milletvekili Aday Adayı oldu.

Mercan Yeşil, AK Parti Milletvekili Aday Adayı Oldu

Okunma: 2867

28 Nisan 2018 10:26
-A

+A

24 Haziran’da yapılacak seçimler öncesi Milletvekili olmak için Partilere başvurular sürerken, Sultangazi’nin sevilen iş adamı, deneyimli siyasetçi Zülfükar Yeşilin Biricik kızı Moda tasarımcısı, Yeşil Tekstil Halkla İlişkiler Müdürü, Beykent, Üniversitesi mezunu Mercan Yeşil, AK Parti İstanbul İl Başkanlığına müracaatını yaparak İstanbul 2. Bölgeden Milletvekili Aday Adayı oldu.


 
AK Parti İstanbul İl Başkanlığında Basın mensuplarının katılımıyla aday adaylığını açıklayan Yeşil, Beykent Üniversitesi mezunu olduğunu Yurtdışında dil eğitimini tamamladığını, Köklü Firmalardan Yeşil Tekstilin Moda tasarımcılığı ve Halkla ilişkiler müdürlüğünü yaptığını yakın çevresi, sivil toplum kuruluşları ile yaptığı istişareler sonrasında aday adaylığına başvurduğunu söyledi.


 
Yeşil, “24 Haziran 2018’de ülkemizi, bölgemizi ve dünyayı ilgilendiren büyük bir seçim var. İşte bu büyük seçime sayılı günler kala. Geçtiğimiz günlerde Aday Adaylığı süreci başladı. Bu süreç içerisinde Milletvekili aday adayı olmam için beni teşvik eden, cesaretlendiren, moral veren, Sivil Toplum Kuruluşlarına, aileme, Basın Mensuplarına, iş arkadaşlarıma ve İstanbul Tüm Muhtarlar Dernekler Federasyon Başkanı Selami Aykut’a desteklerinden dolayı teşekkürlerimi arz ediyorum” dedi.


 
Genç yaşına rağmen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın her zaman yanında olduğunu belirten Yeşil, “ Siyasi hayatım okul yıllarında başladı. Elimden geldiği kadar AK Part’nin bayrağını yükseklerde tutmaya gayret ettim. İş yerinde ve mahallemde gençlik faaliyetleri içerisinde bulundum. İstanbul’un 2. Bölgesinin 600 Bin’e yaklaşan nüfusuyla AK Parti’nin oy deposu sayılacak Sultangazi’de iş hayatımı sürdürmekteyim. Türkiye ve dünyanın partisi AK Parti’den İstanbul 2. Bölge Milletvekili aday adaylığıma müracaatımı yaptım. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan akla hayallere gelmeyecek mücadeleler veriyor. Bu mücadelelerde şimdiye kadar yaşadığım ilçedeki çalışmalarımla yanındaydım, şimdiden sonra Milletvekili olarak yanında olmak istiyorum” dedi.


 
Mercan Yeşil Kimdir? 27 Nisan 1994 yılında İstanbul da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Özel Mavigün Kolejinde bitirdi. Lise öğrenimini Küçükköy Kız Meslek Lisesi Tekstil ve Moda tasarımı bölümünden mezun oldu. Üniversite öğrenimini Beykent Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarımı bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Lisans eğitiminden hemen sonra dil eğitimi almak için İrlanda’yı tercih ederek 6 aylık bir kurs programı aldı.Ülkenin Başkenti olan Dublin’de yine şehir Üniversitesi Dublin City Üniversitesinden elementy ile başlayarak İnter madite seviyesinde son 6 haftada ise IELTS kursu almak üzere bitirdi. Döndükten hemen sonra zaten Üniversiteden beri çalıştığı İhracat şirketinde çalışmaya devam etti ve çalışmaya devam etmektedir.

 
      
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
Salih kilinc 29 Nisan 2018 16:36

Yolun acik olsun kizim insallah muracatiniz kabul gorur bizde seni vemiliz olarak goruruz. Dualarimiz seninle

Cevapla
ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1