• Diğer

Sultangazi

Mehmet Tekin, Yunus Emre Mahallesi Muhtar Adayı Oldu

Yunusemre Mahallesi’nin sevilen yüzü Mehmet Tekin, Yunusemre Mahallesi’nden Muhtar adayı oldu. Tekin, “ Muhtarlığın fedakarlık isteyen, özveri isteyen, paylaşım isteyen bir iş olduğunu, birilerinin düşündüğü gibi muhtarlığın geçim işi değil, gönül işi olduğunu” söyledi.

Mehmet Tekin, Yunus Emre Mahallesi Muhtar Adayı Oldu

Okunma: 2311

10 Mart 2019 08:10
-A

+A

Yunusemre Mahallesi’nin genç ve dinamik Muhtar adayı Mehmet Tekin, yaptığı açıklamada, “yerel seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte muhtar adaylarının ortaya çıkmaya başladığını ve her geçen günde arttığını” söyledi.
Özellikle Muhtarların bazı özlük haklarının iyeleştirilmesinin ardında muhtar olmak isteyen kişi sayısının arttığına dikkat çeken Tekin, “Kimi çevreler muhtar adayının omuzladığı sorumluluğu unutarak, muhtarlığın geçim işi olduğuna kendisini inandırarak bu işe koyulduğunu hatırlattı. Sultangazi geneline baktığımızda daha önceleri kimi mahallelerde muhtar adayını zor bulurken, bu seçimde her mahallede birden çok muhtar adayının olması bir yanıyla sevindirici olurken diğer yandan bazı arkadaşların bu işi hizmet kapısı olarak değil, geçim kapısı olarak düşündüğü kaygısını da beraberinde getiriyor” dedi.Seçim tarihinin yaklaşmasıyla birlikte muhtar adaylarının sayısında gözle görülür artış beklediklerini ifade eden Tekin, 31 Mart’ta yapılacak yerel yönetim seçimlerinde Yunusemre, Mahallesi başta olmak üzere tüm mahallelerimizde dişe diş bir mücadele muhtar adaylarını bekliyor. Genç, yaşlı, kadın, erkek derken herkesimden adayların sayısı da oldukça fazla. Bu durum da seçimlerin çok renkli geçeceği anlamına geliyor” dedi.  Tekin, Muhtar olacak arkadaşların halka hizmet etmek için aday olmaları çağrısında bulundu. “ Bazı kardeşlerimizin sadece muhtarlığın imkanlarından yararlanmak için aday olduğunu görüyoruz. Ancak muhtarlık fedakarlık, özveri, paylaşım ve hizmet etme yeridir. Kısacası muhtarlık geçim işi değil, hizmet işidir. Bu işe soyunan arkadaşlarımızın ilk önceliği halkına hizmet etmek olmalıdır. Dil, din, cinsiyet ayrımı yapmadan, memleket, inanç ve mezhep sorgulamadan herkese ve her kesime eşit hizmet anlayışıyla çalışmalı ve mahallesinde birleştirici bir tavır sergilemelidir” diyerek konuşmasını noktaladı.  

 

 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku