• Diğer

Sultangazi

Meclis Toplantısında Salonu Terk etme Trafiği Yaşandı

Sultangazi Belediyesi Meclis toplantısı Mart ayı ikinci birleşimi ikinci oturumu Meclis Başkan Vekili Av. Hasan Esat İlhan Başkanlığında Sultangazi Belediyesi Meclis toplantı salonunda gerçekleşti.

Meclis Toplantısında Salonu Terk etme Trafiği Yaşandı

Okunma: 3088

6 Mart 2020 00:02
-A

+A

Sultangazi Belediyesi Meclis toplantısı Mart ayı ikinci birleşimi ikinci oturumu Meclis Başkan Vekili Av. Hasan Esat İlhan Başkanlığında Sultangazi Belediyesi Meclis toplantı salonunda gerçekleşti.


 
Bir önceki gün AK Parti Genel Başkanı, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na söylediği sözlere TBMM kürsüsünden cevap veren CHP Milletvekili Engin Özkoç’un konuşması neticesinde TBMM’de kavga çıkmıştı, bu kavga bugün Sultangazi Belediye Meclisine yansıdı.


 
Kemal Eyyüpoğlu, “ Özkoç’u Nefretle Kınıyoruz”
 
Gündem dışı söz alan  AK Parti Grup Başkan Vekili Kemal Eyyüpoğlu, “ Dün TBMM’sinde CHP’li Engin Özkoç’un Cumhurbaşkanımıza yönelik sarf ettiği hayasızca kelimeler siyasi tarihimize kara bir leke olarak geçmiştir. Tam bir ahlaksızlık ve terbiyesizlik örneğidir. Özkoç’un açıklamaları artık millilik vasıflarını iyice kaybetmiş, kendi ülkesi yerine Mehmetçiklerimizi şehit edenlerin sözcüsü gibi konuşan, milletin iradesini ve demokrasiyi hiçbir zaman hazmetmemiş bir parti için çokta şaşırtıcı olmasa gerek. Cumhurbaşkanımıza yapılan aşağılık sözleri ve o açıklamayı yapan Özkoç’u nefretle kınıyoruz” dedi.


 
Av. Mithat Çelik, “Sözlerinizi Aynen Size İade Ediyorum”
 
Daha sonra gündem dışı söz alan CHP Grup Başkan Vekili Av. Mithat Çelik, AK Parti Grup Başkan Vekili Kemal Eyyüpoğlu’nun sözlerini kendisine aynen iade ettiğini söyledi. Av. Mithat Çelik, “ AK Parti Grup Başkan Vekili Kemal Eyyüpoğlu’nun üslup ve ifadelerini kabul etmek mümkün değil. Bu dili ve üslubu ret ediyoruz. Dün TBMM’de yaşanan kavga ve gerilimin Sultangazi Belediye meclisine taşınmak istendiğini söyledi.
 
AK Parti Grubunun bugüne kadar meclis toplantısında Sultangazi’ye dair tek kelime etmediğine değinen Av. Çelik, “ Elinizi vicdanınıza koyun birazda Sultangazi’ye dair bir şeyler yapın” dedi.
 
Av. Mithat Çelik, “ Sayın Milletvekilimiz Engin Özkoç, sizin genel başkanınızın bizim genel başkanımıza söylediği sözleri genel başkanınıza iade etmiştir. Söylenen sözler size ait. AK Parti genel başkanı, AK Parti grubunda konuşmuştur. Bundan niye alınıyorsunuz” dedi. Bunun üzerine AK Parti sıralarından sesler yükseldi. “AK Parti genel başkanı” sözlerine tepki gösteren AK Parti Meclis Üyesi Onur Uygun, “ Kimse Bu Ülkenin Cumhurbaşkanına hakaret edemez” AK Parti genel başkanı seçilmiş Cumhurbaşkanıdır. Bu ülkenin başkumandanıdır” dedi. 


 
Yarcan Tan, Konuşurken AK Partili Meclis Üyeleri Salonu Terk Etti
 
  
TBMM’de yaşanan gerginlik Sultangazi Belediyesi Meclisine taşındı. AK Parti ve CHP meclis üyeleri bir birlerine sözlü sataşmada bulundu. CHP Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Yarcan Tan’ın konuşması sırasında AK Partili Meclis Üyeleri salonu terk etti. Grup Başkan Vekili Kemal Eyyüpoğlu meclis salonunda kalarak toplantıya devam edildi.
 
CHP’li Meclis Üyelerinin konuşmalarının ardından meclis salonuna dönen AK Parti Meclis üyeleri ilk kez meclis salonunu terk etmiş oldu.


 
Mecliste Tansiyon Bir Türlü Düşmedi
 
Meclis Başkan Vekili Av. Hasan Esat İlhan Meclis üyelerini uyardı “ Konuştuğunuz her cümle burada tutanaklara geçiyor. Suç teşkil edecek ifadeler kullandığınız takdirde hakkınızda yasal işlem yapılır” deyince tansiyon daha da arttı. CHP Grup Başkan Vekili Av. Mithat Çelik, “Cumhurbaşkanına hakaret etmediklerini, AK Parti Grup Başkan Vekili’nin sözlerini kendisine iade ettiklerini” ifade etti.


 
Belgin Poyraz, Konuşurken AK Partililer Sataşmada Bulundu
 
CHP Meclis Üyesi Belgin Poyraz gündem dışı söz alarak sözlü önerge verdi. Poyraz, “ Sultangazi AK Parti Belediyesi korona virüsü ile ilgili tedbir alıyor mu?” sorusuna, AK Parti Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Onur Uygun, “ En büyük korona virüsü sizsiniz” sözü üzerine meclis yeniden karıştı. CHP Grubu Başkan Vekili Av. Mithat Çelik dışındaki CHP Meclis üyeleri salonu terk etti.


 
MHP Salonda Kaldı CHP’yi Eleştirdi
 
MHP Meclis Üyeleri salonda kalırken, onlarda CHP’ye Şehitler için çattı. “ Bizim Hedefimiz Turan Ülküsüdür, Şehitler Tepesi Elbette Bu Uğurda Boş Kalmayacaktır” dediler.


 
İYİ Parti Söz Verilmedi Diye Salonu Terk Etti
 
İYİ Partililer kendilerine söz hakkı verilmediği gerekçesiyle salonu terk etti.  İYİ Partili Enver Hamzaoğlu’da söz hakkı istedi. Meclis Başkan Vekili Av. Hasan Esat İlhan “ Ben size söz hakkı verdim siz konuşmadınız” deyince İYİ Partililer boş salona mı konuşalım, üyeleriniz salonu terk etmişti diyerek salonu terk etti.
 

 
 
 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku