• Diğer

Sultangazi

Mahkum Yakınları Cumhurbaşkanına sesleniyor

Cumhurbaşkanına seslenen mahkum yakınları seslerinin duyulmasını istiyor. Sosyal medya üzerinden gazetemizde yayınlanan haberlere yorumlar yazan Aslı ve Elif isimli mahkum yakınları perişan durumda olduklarını haykırarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan cezaevlerindeki yakınları için af istediler.

Mahkum Yakınları Cumhurbaşkanına sesleniyor

Okunma: 774

14 Ekim 2017 23:24
-A

+A

Ayrımsız Af İstiyoruz

Aylardır sosyal medya üzerinden seslerini duyurmaya çalışan mahkum yakınları, çaresiz bir şekilde kaderleriyle baş başa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan gelecek iyi bir habere kilitlendi. Çocuklarını baba sevgisinden mahrum büyüten ve maddi imkansızlıklarla mücadele eden Aslı ve Elif isimli mahkum yakınları ceza indirimi veya af istiyor.

Cezayı Sadece İçerdekiler Değil Hepimiz Ceza Çekiyoruz

Yıllardır hasretliklerini çektiğimiz yakınlarımız. Dört duvar arasında ceza çekerken, biz yakınları dışarıda cezanın en büyüğünü çekiyoruz. Cezaevlerinden gelen haberler yüreğimizi burkuyor. Yer sıkıntısından dolayı mahkumların koridırlarda, ranza aralarında serilen yataklarda yattığını duydukça tüylerimiz diken diken oluyor. Önümüz kış, havalar soğuk betonun üzerine serilen yataklarda yatmak cezanın en büyüğü olsa gerek. “İnşallah bu duyduklarımız doğru değildir” diyorlar.

Ekonomik Zorluklar bizleri Bitiriyor

“Cezaevindeki yakınlarımıza doğru düzgün maddi anlamda yardımcı olamıyoruz” diyen mahkum yakınları devletin verdiği üçüyüz TL ile geçinmeye çalışıyoruz. Mahkum yakınlarımızın yatak örtüsü, battaniye ve iç çamaşırı ihtiyaçlarını karşılayacak gücümüz yok diyorlar. Yokluk ve yoksulluk sınırında yaşayan mahkum yakınları bütün sıkıntıların son bulması için mutlaka af çıkmasını istiyor.

Yıllar Sonra Gelen Cezalar Yuvalar Yıkıyor

Dokuz on yıl önce işlenen suçlara yeni yeni cezaların gelmesi yuvalar yıkıyor, ocaklar söndürüyor. Bekarken işlenen suç, evlendikten yıllar sonra ceza olarak gelmesi aileleri darmadağın etti. küçücük bebeler babasız, genç gelinler kocasız, yaşlı anne babalar evlatsız kaldı. Hep söylenir “Geç gelen adalet adalet değildir” diye. Bütün bu sebeplerden dolayı mahkum yakınları af veya ceza indirimi istiyor. Cumhurbaşkanından tek beklentileri af. 

 
 
 
     
 
 
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
Kübra 7 Mayıs 2018 13:03

Sayın cumhurbaşkanım lütfen yüzümüzü güldürün

Cevapla
Kübra 7 Mayıs 2018 12:58

Lütfen sesimizi duyun gerekli makamlara sesleniyorum artık af çıksın lütfen eşlerimize bir şans verin gücümüz kalmadı yeter bi açıklama yapın af çıksın

Cevapla
elazig 16 Kasım 2017 22:23

lutfen ne olur denetimli serbestlik ciksin madde 188 icinde bir yasa verilsin cocuklarimiz biz perisaniz oy zamani bizi dusunuyorsunuz ne zaman secimler olursa bizlerde o zaman sizinle gorusuruz allah buyuktur daima unutmayin bu yasalar verilirse binlerce oy kazanirsiniz

Cevapla
Mahkum esi 14 Kasım 2017 07:18

Ne olur bir açıklama yapın çok yorulduk artık

Cevapla
Ayse 10 Kasım 2017 13:52

Hic kimsenin umrunda degil neden sayin cumhurbaskanim secim yaklasinca hersey oluyor neden mahkumlarimizada bir sans vermiyosun

Cevapla
ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1