Sultangazi

Mahkum Yakınları Af İstiyor

Sosyal medya üzerinden seslerini duyurmaya çalışan Mahkum yakınları, cezaevlerinde ki yakınlarına FETÖ/PYD üyesi hakim ve savcılar tarafından yüksek cezalar verildiğini ileri sürerek bir an önce af çıkartılmasını istiyorlar.

Mahkum Yakınları Af İstiyor

Okunma: 845

31 Ağustos 2017 22:03
-A

+A

Cezaevleri doluluk oranının üzerinde mahkumlara ev sahipliği yapıyor. Bir ranzada 3-4 mahkum dönüşümlü olarak yatıyor. Koridorlara yataklar seriliyor. Mahkumlar içerde cezaların en ağırını çekerken, mahkum yakınları per perişan bir şekilde yakınlarının yolunu gözlüyor.

Mahkum yakınları geçtiğimiz Ramazan Bayramını buruk kutladı. Af beklentileri hüsranla sonuçlandı. Umudunu Kurban Bayramına saklayan mahkumlar ve mahkum yakınları bu bayramı da buruk kutlamak istemiyor.

Çocuklar baba sevgisinden mahrum büyüyor, genç gelinler eşlerinin yolunu gözlüyor, yaşlı anne babaların gözleri yaşlı. Devlet büyüklerinden af bekliyor. Bir anlık öfkeyle ya da yokluğun pençesine düşerek suça bulaşan mahkumlar binlerce kez pişman, onların da umudu ve beklentisi af. Ayrımsız bir ceza indirimi veya af on binlerce mahkumun umudu olacağı gibi, mahkum yakınlarının da çifte bayram kutlamasına vesile olacak. Beklentiler bu yönde Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Adalet Bakanlığı bu sesi duymalı. Bu ses mahkum yakınlarının çığlığı. 

Anahtar Kelimeler : Mahkum Yakınları Af İstiyor ,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
Mahkum yakını 15 Ekim 2017 03:23

Ceza indirimi yada denetimli serbestlik istiyoruz ayırımsız föto mağdurlarıyız geçmiş cezalara yasa çıkartın

Cevapla
ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku