• Diğer

Sultangazi

Mahkum Yakınları Af Bekliyor

Cezaevleri ağzına kadar dolu, yatacak yer yok. mahkum yakınlarının sasyal medyada yazdığına göre nöbetleşe yatma dönemi başlamış, koridorlarda ranza aralarına yataklar seriliyor. Şimdilik hava sıcak kışın ne olacak diye merak ediyorlar.

Mahkum Yakınları Af Bekliyor

Okunma: 885

25 Eylül 2017 22:07
-A

+A

Uzun yıllar sonra onaylanan cezalar yuvalar yıkıyor. Ocaklar söndürüyor. Bu sözler mahkum yakınlarının feryadı. “ on yıl sonra gelen onlarca yıl ceza anlaşılır gibi değil. Geç gelen adalet adalet olmaktan öte bir şey. “Cezaları veren hakim ve savcılar şuan cezaevinde terör suçlusu olarak yargılanıyor”. Kimin eli kimin cebinde belli değil ayaklar baş olmuş başlar ayak.
 
Yürekler kor ateş gibi yanarken mahkum yakınlarının AF feryadını bazı yetkililerin duymasını istiyorlar. En azında bir ceza indirimi ve denetimlik serbestliğin üç yıla çıkarılması tek dilekleri. Mahkum yakınları çaresiz yetkililerden gelecek haberlere kilitlenmiş.
 
Umutlarını diri tutmak, yaşama dört elle sarılmak, çocuklarına hem anne hem de baba olmak cesaretini gösteren bu eli öpülesi insanların feryadını birileri duymalı. Okul çağındaki bir çocuğun mahcubiyetini biraz olsun anlamaya çalışın. Hangi cesaretle hani mahcubiyetle babam cezaevinde diyebilsin. Arkadaşları arasında küçük yaşında mahcubiyet yaşamaz mı? bu tramvayı nasıl atlatacak.
 
Şimdi her şey siz yetkililerin elinde sizden gelecek güzel haberlere kilitlenmiş kuşlar gibi çırpınan yürekler. Bir an olsun vicdanınızın sesine kulak verin ve bu insanların yüzünü güldürün.    

Anahtar Kelimeler : Mahkum Yakınları Af Bekliyor,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
Esra Cakir 25 Nisan 2018 20:07

AdliMahkumaCezaİndirimi istiyoruz bizlerde hain yargıçların kararlari yok hükmündedir yeter artik bu zulüm bixlere

Cevapla
mahkum esi 8 Ocak 2018 14:20

Af istiyoruz yeter artik bitsin bizim sucumuz ne duyun artik sesimizi afffffffff

Cevapla
mahkum esi 8 Ocak 2018 14:20

Af istiyoruz yeter artik bitsin bizim sucumuz ne duyun artik sesimizi afffffffff

Cevapla
Gizem Elvan 27 Eylül 2017 02:25

Duyun sesimizi duyun lütfen af af af af af af af af af af af af istiyoruz

Cevapla
Yıldız 26 Eylül 2017 19:47

Umut..

Cevapla
ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku