Sultangazi

Mahkum Yakınları Af Bekliyor

Cezaevleri kapasitenin çok üstünde mahkum barındırınca uykudan yemeğe kadar vardiyalı sistemin devreye sokulduğu yönünde mahkum yakınlarının iddiası var.

Mahkum Yakınları Af Bekliyor

Okunma: 480

5 Ekim 2017 20:21
-A

+A

Son yıllarda genel ve kısmi af ya da ceza indirimi olmaması cezaevlerinde doluluk oranı en üst seviyelere ulaştı. Mahkum yakınları derdini kime anlatacağını bilmiyor. Zaman zaman basın açıklamalarıyla derdini anlatmaya çalışsa da bu konuda yeterli olmadıklarını düşünüyorlar. Sosyal medya üzerinden paylaşımlarda bulunarak seslerini duyurmaya çalışan mahkum yakınları cezaevlerindeki yakınları için endişe duyuyor.

Kimi mahkum yakınları “önümüz kış nasıl koridorlara serilen yataklarda yatacak yakınlarımız. Sağlıksız koşullarda ceza çekmek ikinci bir cezalandırma yöntemi değimli” diyerek feryat ediyor. Mahkum yakınları bir an önce af çıkması için dua ediyorlar. “ yıllar oldu ne bir genel af, nede doğru düzgün ceza indirimi gündeme geldi. Yıllar sonra Yargıtay’ın onadığı cezalar birçok ocağın sönmesine neden oldu. “ geç gelen adalet adalet değildir”  sözünden yola çıkarsak içerde mağdur durumda binlerce insan var.

15 Temmuz darbe girişiminden önce onlarca yıl ceza alan mahkumlar haksızlığa uğradıklarını söyleyerek adil yargılanmadıklarını iddia etmektedir. Onlarca yıl ceza veren hakim ve savcıların FETÖ davasından tutuklandığını söylemekteler. İktidar partisine ve Cumhurbaşkanına seslenen mahkum yakınları ceza indirimi veya af verilmesini talep etmekteler.   

Anahtar Kelimeler : Mahkum Yakınları Af Bekliyor ,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
Abdullah 12 Ekim 2017 17:39

yeni bir KHK ile GENEL AF çıkmalıdır.

Cevapla
naşit 11 Ekim 2017 13:53

Genel af 2017 bitmeden çıkacak diye haberler var inş. doğrudur

Cevapla
Serkanbaba 7 Ekim 2017 16:29

İnanmayin bu devlet cikarmaz af veya indirim insanlara acima.duygusu kalmamis verirler 15 sene 20sene yatirirlar ama elbet bugunlerin ahireti var merak etmeyin ordada onlar yaticak bukadar kisinin ahini almaktan bedduasini almaktan iyi forumlar

Cevapla
Gizem keleş 7 Ekim 2017 03:11

Artık af çıksın çok bunaldık evliliğim bitecek iki çocuğum var bu devlet düşünmüyormu bu kadınları çaresizliğini.

Cevapla
aydın 6 Ekim 2017 12:38

ihraç edilen savcı ve hakimler adaletlimi karar verdiler yoksa abi,imam talimatı ilemi karar verdiler buna bir cevap verebilen dahi yok ülkede çözüm genel af tır

Cevapla
ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku