• Diğer

Sultangazi

Kimler Sultangazi’de Belediye Başkan Adayı Adayı Olabilir

Yerel yönetim seçimlerine 6 ay gibi kısa bir zaman kaldı. Belediye Başkan aday adayları, belediye meclis üyesi aday adayları rengini belli etmeye başladı.

Kimler Sultangazi’de Belediye Başkan Adayı Adayı Olabilir

Okunma: 2340

9 Eylül 2018 00:09
-A

+A

Kimileri daha çok erken deseler de, kimileri elini çabuk tutarak aday adaylıklarını açıkladı. Kendine güvenenler önümüzdeki günlerde resmi anlamda aday olarak ekipleri ve projeleri ile beraber meydanlara inecekler. Bir basın mensubu olarak şahsen halkın arasına inip vatandaşa sorduğumuzda çok ama çok farklı fikirlerle karşılaşıyoruz.
 
Kimileri aday adaylıklarını açıklayan şahısları beğenirken, kimileri bu şahıslarla yola devam edilemeyeceğinin altını çiziyor. Kimileri memleket milliyetçiliği yaparken kimileri, şiddetle bu milliyetçiliğe karşı çıkıyor. Kimileri aday adayım diyenlerden “ ayağı yere basan proje yok” , “ Dört başı mamur ekip yok” , “ kısacası ne laf var nede laf edecek adam var” meydanlar adeta bomboş. Şakilinde serzenişte bulunuyor.
 
Siyasi kulislerden aldığımız bilgiler ışığında birçok isimin önümüzdeki günlerde Belediye Başkan aday adayı olacağını, birçok ismin Belediye Meclis Üyeliği aday adaylığını açıkladığını yazmamıza rağmen kimse gerçek anlamda çıkıp ben aday adayı değilim demedi.       
 
Lakin ben aday adaylığı sürecinde çok yakinen takip etmeye çalıştığım bu seçim sürecinde beklentilerimi karşılayacak nitelikte siyasi söylemler ve projeler işitmedim. Yine beklentilerimi karşılar nitelikte birikim ve vizyonda siyasetçileri de meydanda görme şansına sahip olamayacağımı düşünüyorum. Elbette ki derdim ve sorunum siyaset arenasında boy gösteren siyasetçilerimizi itibarsızlaştırmak, onları kötülemek ya da küçük düşürmek değil ve olamaz. Hepsisinin saygın kişiler olduğundan zerre şüphe duymuyorum. Medeni cesarete sahip olduklarını düşünüyorum ve saygı duyuyorum.
 
 
Meclis üyeliğinden belediye başkanlık aday adayı olacakları bir kenara bırakırsak, dışarıdan aday adayı olacak arkadaşlara bir göz atalım. Elbette ki siyasilerimizin olumlu yanlarını, söylemlerini ve topluma yaklaşımlarını yazdığımız gibi, zaman zaman toplumun siyasete ve siyasilere bakışını ve eleştirilerini de kaleme alacağız. 
 
Şu an süt liman gibi gözüken siyaset arenası resmi sürecin ardından hemen hemen bütün siyasi partilerde oluşacak listeler sebebiyle sıkıntılar yaşanacak, üzülenler, kırılanlar küsenlerin sayısı olabildiğince fazla olacak. Kısacası siyasetin çirkin yüzüyle karşılaşacağız.
 
Maalesef iyiliğin, doğruluğun, samimiyetin, yeterliliğin kabul görüp ödüllendirilmediği, kötülüğün, ihanetin, fitnenin, boş konuşmanın ayak oyunlarının yadırganıp cezalandırılmadığı bir siyaset zeminine doğru hızlı bir şekilde kaymış olduğumuz gerçeği unutulmamalıdır.
 
Nihayetinde partilerinde yıllarca proje üretmiş, kendini layık gördüğü makama hazırlamış, safını çok önceden belli etmiş, siyasi deneyimi olan insanlar bütün samimiyetlerine ve birikimlerine rağmen aday gösterilmezken, siyasetin kıyısında köşesinde gezinenlerin aday gösterilmesi ayrı bir sohbet konusu.
 
Sultangazi siyaset kulislerinde Belediye Başkan Aday Adayı olarak öne çıkan birkaç ismi siz okurlarımızla paylaşalım.


 
Seyit Ateş
 
Açık açık ben Sultangazi Belediye Başkan aday adayıyım demiyor. “ Ben genel merkezden yeşil ışık bekliyorum söyleminde bulunuyor. Cahit Altunay, Sultangazi Belediye Başkanı olmayacaksa ben Belediye Başkanı olmalıyım. Ben olmayacaksam Cahit Altunay Belediye Başkanı olarak kalsın” söylemlerinde bulunuyor.


 
Suzan Dağlar Civan
 
Şu ana kadar kendisiyle sohbet etme imkanı bulamadık. Siyasi kulislerden aldığımız bilgiler Suzan Dağlar Civan,
Sultangazi Belediye Başkanlığını arzu etmektedir. Bu sadece bizim duyumumuz.

 

 
Ahmet Süt
 
İki yılı aşkın bir süredir Sultangazi Belediye Başkan aday adaylığını dillendiren, Adıyaman Kültürünü Yaşatma Dernek Başkanı Ahmet Süt, yerel yönetim seçimlerine 6 ay kalmasına rağmen henüz kamuoyu ile aday adaylığını paylaşmadı.


 
Sait Aybak
 
Sultangazi’nin sevilen ismi, Battalbey çiğköfte Yönetim Kurulu Başkanı, ÇİĞDER,  İstanbul Çiğköfte ve Etsiz Çiğköfteciler Esnaf Sanatkârlar Derneği başkanı, Yeni Malatya Spor As Başkanı Sait Aybak, daha önce bazı medya kuruluşlarında “Sultangazi Belediye Başkan adaylığına hazırlanıyor” söylemlerini yalanlamamış aksine tebessüm göstermişti. Adıyamanlıların birçoğu Sait Aybak’ı Sultangazi Belediye Başkan adayı olarak görmek istiyor. Sait Aybak’ın bu duruma kayıtsız kalıp kalmayacağını önümüzdeki günlerde göreceğiz. 

 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1