• Diğer

Sultangazi

Kent Gönüllüleri Altunay Başkanlığında Bir Araya Geldi

Sultangazi’de yürütülen Çeşitli Çalışmalara destek veren Sultangazi Kent Gönüllüleri Belediye Başkanı Cahit Altunay’ın direktifi ile 5 Kasım 2017 Pazar günü saat 15’te temeli atılacak olan İstanbul Üniversitesi Sosyal Birimler temel atma törenine hazırlanıyor.

Kent Gönüllüleri Altunay Başkanlığında Bir Araya Geldi

Okunma: 645

3 Kasım 2017 00:04
-A

+A

Sultangazi Kadınca Yaşam Merkezi Müdiresi Münire Ceyhan, tarafından organize edilen, Sultangazi Kadınca Yaşam Merkezi Onursal Başkanı İlknur Altunay, başkanlığında bir araya gelen kent gönüllüleri Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay’ın çalışmalarını ve projelerini ayakta alkışladı.
 

 
Çeşitli etkinlik ve çalışmalara büyük katkı sunan Kent Gönüllülerine teşekkür amacıyla düzenlenen İstanbul Üniversitesi Sosyal Birimler temel atma törenine günler öncesinde bir konuşma yapan Belediye Başkanı Cahit Altunay, “Belediye Kanununa dayalı olarak çıkarılan Kent Gönüllüsü yönetmeliği gereği arkadaşlarımız Sultangazi Belediyesi hizmetlerinin yürütülmesine destek oluyorlar. Aynı zamanda kentin yönetimine katılıyorlar. Sizin de bildiğiniz gibi arkadaşlarımız gerçekten de yoğun olarak çalışıyorlar, Sultangazi Belediyesi ile halk arasındaki köprüyü kuruyorlar” dedi.


 
Altunay, gece gündüz özveriyle ve gönüllü bir şekilde çalışan Kent Gönüllülerine teşekkür ederek, “Türkiye’deki hiçbir ilde aslında yasal dayanağı olmasına rağmen, bizim gibi başarılı ilçede bunu yürüten bir aile ortamı görmedim. Dolayısı ile bizim bugüne gelişimizin arkasında gönüllülük esasına dayanan siz ve Sultangazili vatandaşlarımız var” dedi.


 
Sultangazi Kadınca Yaşam Merkezi Onursal Başkanı İlknur Altunay ise “Sizler çok yoğun ve gönüllülük esasına dayalı bir çalışma dönemini başarı ile geçirdiniz. Bu ilçe size müteşekkir olmak durumunda. Çünkü siz ilçedeki diğer insanlara ve ihtiyaç sahibi insanlara, ihtiyaç duyulan konularda, bu ilçenin insanı olduğunun hissettirilmesi konusunda hiçbir karşılık beklemeden çaba gösteriyorsunuz. Türkiye Cumhuriyeti yasalarında ve Belediye yasalarımızda da var gönüllülük. Bunu Sultangazi’de başarı ile götürüyorsunuz. Ben başka bir iilçede böyle bir organizasyon olduğunu duymadım. Bu tamamen gönüllülük işi. Bu kadar gönüllüyü bulmak, böyle yüzlerce insanı katarak bunu sürdürmek önemli. Bunu başaran sizsiniz. Marifet size ait. Dolayısı ile bunun bir de iltifatı olması lazım. Bizim yaptığımızda bu” diye konuştu.


 
Emeklerinden dolayı Kent Gönüllülerine bir kez daha teşekkür eden Başkan Altunay, konuşmanın ardından salonda bulunan gönüllüleri 5 Kasım 2017 Pazar günü saat 15’te temeli atılacak olan İstanbul Üniversitesi Sosyal Birimler temel atma törenine davet etti.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1