• Diğer

Sultangazi

Kemal Avseren’den Kayyum Atamalarına Tepki

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sultangazi İlçe Sekreteri Kemal Avseren, Diyarbakır, Van ve Mardin Belediye Başkanlarının görevde alınmaları ve yerine Kayyum atanmasının ardından kamuoyu vicdanına seslenerek Gazetemize göndermiş olduğu yazıyı olduğu gibi yayınlıyoruz.

 Kemal Avseren’den Kayyum Atamalarına Tepki

Okunma: 1038

19 Ağustos 2019 14:42
-A

+A

Neden Şimdi

 

Diyarbakır,  Mardin ve Van Belediye Başkanları görevlerinden alınarak, yerlerine kayyum ataması yapılmıştır! Halkın iradesine yapılan,  adaletten yoksun bu kararı kamu vicdanına havale ediyorum. Unutulmamalıdır ki halkın iradesinden daha büyük bir irade yoktur.

 

Zamanlaması manidar bu hamle, neden yapılmıştır.  Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu eşi sayın Selvi Kılıçdaroğlu,  İBB Başkanımız Sayın Ekrem Insanoğlunun eşi Sayın Dilek İmamoğlunun, Tutuklu HDP eski eş genel başkanı Sayın Selahattin Demirtaşın Eşi Sayın Başak Demirtaş buluşmasının toplumun tüm kesimlerinde yarattığı olumlu havanın ardından, yapılması da ayrıca düşündürücüdür.

 

İktidar bu kararla neyi hedeflemektedir? Halka rağmen siyaset anlayışı toplumsal uzlaşıyı, sükûneti derinden sarsmaktadır. Kayyum belediyelerinin, yaptığı borçlar,  halkta yarattığı hoşnutsuzluk ortadadır. Dersim belediyesinin ve onlarca belediyenin yaşadığı borç batağının ana sorumlusu bu zihniyettir.

CHP Sultangazi İlçe Sekreteri

Kemal Avseren


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku