• Diğer

Sultangazi

Kazanan Demokrasi, Kazanan İstanbul Olacak

Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi İlçe Başkanı Murat Poyraz, “31 Mart 2019 yerel yönetim seçimlerinden güçlü bir şekilde çıktık. 7. Gündür Yüksek Seçim Kurulunda Halkın iradesinin nöbetini tutuyoruz. 70 gün bile olsa bu nöbeti tutmaya devam edeceğiz. Halka sözümüz var. “ Oylar sizden Oyları korumak bizden demiştik” dedi.

Kazanan Demokrasi, Kazanan İstanbul Olacak

Okunma: 1161

7 Nisan 2019 09:32
-A

+A

Poyraz, “AKP tarafından yapılan itirazlar neticesinde, günlerdir seçim sandıkları tek tek sayılıyor. Yüksek Seçim Kurulu henüz kesin sonuçları açıklamadı. YSK tarafından kamuoyuna açıklama yapıldığı an kazanan demokrasi olacak, kazanan İstanbul olacak” dedi.

Milli İttifak’ın oyunun ne kadar olduğunu bu seçmen çok iyi biliyor. Algı operasyonları bu gerçeği değiştirmez. “ 25 yıllık özlemi sonlandırmışız. Güçlü bir zafere imza atmışız. İşte tamda bu noktada hazımsızlık başlamıştır. Yenilgiyi kabullenmeyenler gerçekleri ters yüz etmenin gayretindeler. Bizler soğukkanlı bir şekilde süreci devam ettiriyoruz. Biz demokrasiye inanıyoruz. Bunu böyle, partiler arası, partilerin tabanlarını oluşturan vatandaşlarımız arasında bir kavga, bir stres, bir gerilim meselesi yapmamak lazım. Biz kazandık, İstanbul Kazandı kısacası Halk kazandı” dedi.

Halkımız sağduyulu, sakin ve müsterih olmalıdır. Bizim hiçbir insanla sorunumuz yok. Seçim sonuçlarına itiraz etmek en doğal demokratik haktır. Bizim itirazımız bu hakkı kullanırken ayrıştırmaya, bölmeye ve ötekileştirmeye gidilmemesidir. Bu süreç başlarken aslında kendileri kadar karşılarındaki seçmenin hak ve hukukunu koruma gayreti olmalıdır. Çünkü yargı gözetiminde yapılan, yüksek seçim kurulu gözetiminde yapılan, il seçim kurulları, ilçe seçim kurulları gözetiminde yapılan sayımlar, aynı zamanda bütün parti temsilcilerinin önünde yapılıyor. Görüldüğü üzere kimi ilçelerde geçersiz oy sayımlarında Cumhur ittifakının oyları artarken, kimi ilçelerde milli ittifakın oyları artmaktadır. Kalan sandıklar göz önüne alındığında bu farkın kapanma olasılığı imkansız gözükmektedir” dedi.

 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku