• Diğer

Sultangazi

Kaymakama Veda Yemeği

Sultangazi Kaymakamı Ali Uslanmaz’ın, Kayseri Vali Yardımcılığına atanması üzerine Sultangazi Belediyesi tarafından veda yemeği verildi. Hoca Ahmet Yesevi Kültür Merkezinde verilen veda yemeğinde teşekkür konuşması yapan Kaymakam Uslanmaz, Ben burada bulunan bulunmayan tüm Sultangazi de yaşayan halkıma vatandaşlarıma hakkımı helal ediyorum. Burada bulunanlar bulunmayanlara söylesin, "Onlarda hakkını helal etsin" dedi

Kaymakama Veda Yemeği

Okunma: 597

16 Eylül 2017 21:54
-A

+A

Sultangazi Kaymakamı Ali Uslanmaz; “Sayın Başkanım, Değerli Mesai Arkadaşlarım, Muhtarlarım, Siyasi Parti Başkanları kısaca değerli kardeşlerim hepinize saygı ve hürmetlerimi sunuyorum
 
 4 yıl önce Sultangazi Kaymakamı olarak atandım. Burada bulunan sizler veya bulunmayan diğer vatandaşlarım, benim Sultangazi de memnun ve mutlu olduğumu bilirler. Çeşitli vesilelerle Sultangazi Kaymakam olarak Beşiktaş, Sarıyer, Kadıköy, Üsküdar, Bakırköy Kaymakamlarından daha mutlu ve daha şanslı olduğumu defalarca söyledim. Çünkü benim mayam ile Sultangazi de yaşayan hemşerilerimin, dostlarımın mayası aynı bu nedenle çok mutluydum. En zengininden en fakirine, cenazesine, düğününe açılışına katıldım. Kaymakamlığa gelen herkesi zengin, fakir demeden mutlaka ayakta ve kapıda karşıladım. Burada bulunanlar veya kaymakamlığa gelen hiç kimse beni koltukta otururken görmemiştir. Belki Kaymakamlığa gelen herkesin her isteğini gideremedim ama herkese güler yüz gösterdim. Gönlümü açtım, gönül kurdum.
Sultangazi ilçesinin en önemli problemi olan terörle mücadelede olağanüstü çaba sarf ettim. Gazi bölgesinde olayların meydana geldiği anlarda hiç evime gitmeden ya makamda geceledim, ya da Gazi Karakolunda geceledim. Güvenlik güçlerine Devlet Kaymakamı olarak her zaman yanlarında ve arkalarında olduğumu hissettirdim.
 
İlçenin ileri gelenleri ile çok iyi diyaloglar kurarak bizim mücadelemizin sadece terörle olduğu, inancı, mezhebi, meşrebi, kökeni ne olursa olsun, devletinde bu manada tek bir evladı olduğunu belirtim ve bunu ispatladım. Şuan bu bölgede terör devletimizin ve hükümetimizin aldığı kararlar ile Şahsımın, Emniyet Müdürümün özel gayretleri ile minimize olmuştur.
 
 
Milli Eğitim hizmetlerinde okul müdürleri, okul aile birliği başkanlarıyla hatta öğretmenlerle tek tek iletişime geçerek ziyaretlerde bulundum. Bütün İstanbul ilçelerin toplamından daha fazla kurs açarak ilçenin eğitim başarısını yükseltim. Öğretmenlerin sadece geçen yıl 6000 ev ziyareti yapmalarını teşvik ederek okul öğrenci veli ilişkileri geliştirilmesini sağladım.
Müftülük ve Milli Eğitim işbirliği ile Okul Cami Buluşması Projesini hayata geçirerek öğretmen ve imamları düşman değil, memleketin gelişmesi ve ilerlemesi için kanka yaptım.
Sağlık, tarım Tapu İŞKUR ve diğer hizmetlerle ilgili yapmam gereken bütün denetimleri en üst düzeyde yapılmasını sağladım.
Değerli Vatandaşlarım, ilçedeki fakiri fukarayı, garibanı tespit ederek hasta ziyaretlerini başlattım vakıf aracılığı ile insanların sıkıntılarını bizzat gidermeye çalıştım. Verem hastalarının tamamının ziyaret edilmesini sağladım. İlçede nerede ise yatalak hasta olup da ziyaret etmediğim hasta kalmadı. ALLAH kabul etsin. Belediye Başkanım ile ilişkilerimi son derece iyi dengeli bir şekilde yürüttüm. Halkın seçtiği temsilcisine devletin bir memuru gibi değil halkın bir temsilcisi gibi baktım. Bu görevimi yaparken asla devletin birliğine tekliğine helal getirtmedim.
Siyasi parti ve başkanları ile iktidar muhalefet ayrımı yapmaksızın seviyeli bir ilişki kurdum. Bu nedenle onlara da teşekkür ediyorum. Sizlerin doğrudan seçtiği Muhtarlarımla çok uyumlu bir çalışma ortamı yarattım. Onlara bir kaymakam mesafesinden değil Muhtar mesafesinden baktım. Daire amirlerimle memurlarımla seviyeli dengeli uyumlu ve kısaca mükemmel bir ilişki kurarak onlarında halka hizmet ederken benim gibi tevazu içinde olmalarını salık verdim. İlçede yaptığım her şeyi ben değil Belediye başkanı, daire amirleri, memurlarım, sivil toplum kuruluşları, muhtarlarım ve Allah’ın yardımı ile yaptım. ALLAH onlardan ve halkımdan razı olsun. Kısaca, ilçede el atmadığım, dokunmadığım hiçbir iş, hiçbir kişi kalmadı. Ben görevlerimi yaparken kibirli, kendini beğenmiş bir memur anlayışı ile değil, halka hizmetin hakka hizmet olduğunu bilerek hoş görü ve derin bir tevazu ile halkıma hizmetkâr oldum.
 
Peygamber Efendimizin Veda Hutbesinde söylediği gibi Allah'ım Sultangazi de görev yaptığım müddetçe görevimi tam ve eksiksiz yaptığıma inanıyor ve öyle ayrılıyorum. Şahit ol ALLAHIM.
Ben burada bulunan bulunmayan tüm Sultangazi de yaşayan halkıma vatandaşlarıma hakkımı helal ediyorum. Burada bulunanlar bulunmayanlara söylesin, "Onlarda hakkını helal etsin" yaptıklarıma Allah şahittir. Vekil olarak Allah yeter. Sizleri ve ilçeyi Allah' a emanet ediyor Allah’ın rahmeti bereketi üzerinize olsun sağlıcakla kalın hoşça kalın. Ve ALLAH a emanet olun ”dedi.

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay ilçeye hizmetlerinden ötürü Kaymakam ali Uslanmaz’a Besmele -i Şerif yazılı tablo hediye etti.
Veda yemeğine Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Ak Parti Sultangazi İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan, MHP Sultangazi İlçe Başkanı Yusuf Özel, BBP Sultangazi İlçe Başkanı Nail Gün, Sultangazi Emniyet Müdürü Ufuk Kayadelen, şehit yakınları ve gaziler, muhtarlar iş adamları ve çok sayıda davetli katıldı.Anahtar Kelimeler : Kaymakama Veda Yemeği ,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1