Sultangazi

Kaymakam Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Sultangazi Kaymakamı Ali Uslanmaz ve Belediye Başkan Yardımcıları Fevzi Dülger, Hakan Ceylan Muhtarlarla kahvaltıda bir araya geldiler.

Kaymakam Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Okunma: 1011

29 Temmuz 2017 19:46
-A

+A

NEVA Alışveriş Merkezi Simit Sarayında gerçekleştirilen muhtarların Kaymakam Uslanmaz ile Belediye Başkan Yardımcıları Dülger ve Ceylan’a sorun, talep ve önerilerini ilettiği toplantıya Sultangazi Kaymakamı Ali Uslanmaz ile Belediye Başkan Yardımcıları Fevzi Dülger, Hakan Ceylan, İSKİ Sultangazi Müdür Vekili Sedat Balcancı, BEDAŞ Sultangazi Müdürü Önder Erdağ, Sultangazi Kaymakamlığı İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdiresi Çilem Yeğin’in yanı sıra mahalle muhtarları katıldı.


 
Yıldız, Sokak Lambalarının Yanmaması Rahatsızlık Veriyor
 
Kahvaltıda açılış konuşmasını ev sahibi olma vesilesiyle Sultangazi Muhtarlar Dernek Başkanı Zeki Yıldız yaptı. Yıldız, “ her ay düzenli yapmaya çalıştığımız bu toplantımıza Sultangazi Kaymakamımız Ali Uslanmaz, Belediye Başkan Yardımcılarımız Fevzi Dülger, Hakan Ceylan, İSKİ Sultangazi Müdür Vekili Sedat Balcancı, BEDAŞ Sultangazi Müdürü Önder Erdağ, Sultangazi Kaymakamlığı İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdiresi Çilem Yeğin’in katılması biz muhtarları ziyadesiyle mutlu etmiştir. Bazı mahalle ve sokaklarımızda sokak lambalarının yanmaması, patlayan su borularının zamanında tamir edilmemesi bizleri üzüyor. Bu aksaklıkların giderilmesi için gerekenlerin yapılmasını talep ediyoruz” dedi. 


 
Kaymakam Uslanmaz Kapım Her zaman Size Açık
 
Toplantıda konuşan Kaymakam Uslanmaz, muhtarların sadece bu toplantıları beklemelerine gerek olmadığını belirterek, her zaman kendilerine ulaşabileceğini söyledi. Karşılıklı olarak bir araya gelmenin sorunların daha hızlı çözüme ulaştırılmasına büyük katkı sağladığını belirten Uslanmaz, “ Sorunlarımızı direkt olarak ilgili birime ilettiğimiz zaman çözümünde daha olumlu ve hızlı sonuçlar alıyoruz. Bunun için bu mekanizmayı işletmemiz lazım. Ele aldığımız konuları hızlı bir şekilde çözüme kavuşturmak için hepimiz gerekli iradeyi ortaya koyduğumuzda sonuç almamız o kadar kolay olacaktır. Bu nedenle sizler bulunduğunuz mahallelerde sorunların tespitinde ve çözümünde çok önemli makamlarsınız. Sizlerin çalışmaları ve gayretleri hep ifade ettiğim gibi bizim için çok önemli. Şimdiye kadar muhtarlarımızın ortaya koyduğu bu irade ve gayret için teşekkür ediyorum. Bundan sonra da aynı kararlılıkla bu hizmetlerin devamını diliyorum” dedi.


 
Altun, Üvey Evlat Muamelesi Görmek İstemiyoruz
 
Geçtiğimiz günlerde İstanbul da sağanak yağış nedeniyle yaşanan felaketin izlerinin hala silinmediğini. Gazi Mahallesinde su baskınları yaşanıyorsa vay Sultangazi ve İstanbul’un başına” dedi. Tepe noktada yer alan Gazi Mahallesinde su baskınları oldu. Halbuki bu tür yerlerde imkansız gibi görünen fakat imkansız olmayan ender olaylarda yaşanıyor. Bunu sadece basit bir sağanak yağışla izah etmek doğru değil. Bunu alt yapı eksikliğiyle açıklamak, lagar ve mazgal eksikliğiyle açıklamak en doğrusu olacaktır. Şikâyetlerimize bir gün sonra yanıt verilmesi bizleri derinden üzmüştür. Biz üvey evlet muamelesi görmek istemiyoruz” dedi.
 
Polat, Biraz Vicdan Diyorum
 
Esentepe Mahalle Muhtarı Haydar Polat, Kurban Bayramı nedeniyle Halk Ekmek Fabrikasının yanında kurulan Kurban kesim ve satış merkezi yüzünden koku ve sinekten geçilmediğini söyledi. Polat, “ Bu yaz sıcağında İstanbul’un en büyük kurban satış ve kesim merkezinin mahalle sınırlarımız içerisinde kurulması mahalle halkını tedirgin etmektedir. Kurban bayramından sonrada aylarca bu kokuyla yaşamak zorunda bırakılıyoruz. Taş ocakları mahallemizin hemen yanı başında her gün toz yutuyoruz kapımızı penceremizi açamıyoruz. Değişik güzergahlara belediye otobüs seferleri talebimiz olmuştu. Bütün taleplerimiz mahalle halkımızın refah ve mutluluğu içindir. Sadece şunu söyleyeyim yetkilileri vicdanlı olmaya davet ediyorum” dedi.
 
Çetintaş, Çilem Hanıma Binlerce Teşekkür
 
75. Yıl Mahalle muhtarlığı olarak bugüne kadar birçok talebimizi yetkililere ulaştırdık. Kimi taleplerimiz kısa zamanda çözüme ulaşırken kimi taleplerimiz daha sonra yerine getirildi. Bundan dolayı ben ilçenin mülki ve idari amirlerine teşekkürlerimi sunuyorum. Unutmadan en büyük teşekkürü bence Sultangazi Kaymakamlığı İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdiresi Çilem Yeğin’in hak ediyor. biz muhtarlarımıza göstediği ilgi ve alakadan mağdur vatandaşlarımıza hızlı hizmetinden dolayı binlerce kez teşekkür ediyoruz” dedi.
 
 
Teşekkürler Çilem Yeğin’e
 
Diğer mahalle muhtarları da benzer sorunları dile getirerek yetkililerden çözüm beklediklerini ifade ettiler. Ancak tüm mahalle muhtarlarının ortak kararı Sultangazi Kaymakamlığı İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdiresi Çilem Yeğin’in işini çok başarılı yaptığını kendisine teşekkür borçlu olduklarını üstüne basa basa ifade ettiler.  
 
Daha Kaliteli Bir Hizmet Anlayışı ile Yolumuza Devam ediyoruz
 
İSKİ Sultangazi Müdür Vekili Sedat Balcancı, BEDAŞ Sultangazi Müdürü Önder Erdağ, yaptıkları konuşmada şunları söylediler. “ Kurumlarımız her birkaç yılda yeni ihaleler yaparak eksikliklerini gidermeye çalışırlar. Bizler muhtarlarımızın öneri ve temennilerini dikkate alan kurumlarız. Bizim amaç ve gayemiz halkımıza kaliteli hizmeti ulaştırmak. Önümüzdeki günlerde yapacağımız ihale daha kaliteli bir hizmeti vatandaşın ayağına getirmeye yöneliktir. İlçemizin mülki ve idari amirlerine muhtarlarımıza diğer kurum müdürlerimize ve halkımıza şükranlarımızı sunuyoruz” dediler          

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku