• Diğer

Sultangazi

Kaymakam Kalkar. Muhtarlarla Kahvaltıda Bir Araya Geldi

Sultangazi Kaymakamı Uğur Kalkar, Sultangazi’nin sorunlarını çözmek için 15 Mahalle muhtarıyla ve İlçe müdürleriyle kahvaltı programında bir araya geldi.

Kaymakam Kalkar. Muhtarlarla Kahvaltıda Bir Araya Geldi

Okunma: 2043

23 Ekim 2019 22:02
-A

+A

Yayla Mahallesinde bulunan Ordu İli Mesudiye İlçesi Darıcabaşı Köyü Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneğinde Kahvaltıda bir araya gelen Kaymakam Uğur Kalkar’a Sultangazi İlçe Yazı İşleri Müdürü Osman Avcı, Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Dağdeviren, Tarım ve Hayvancılık Müdürü İsa Tanrıverdi, İŞKUR Müdürü Cihan Kapusuz, Tapu Müdürü Ela İnsel, Mal Müdürü Alaattin Karaca, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Emrah Eray, İSKİ Müdürü Yavuz Coşar, Sultangazi PTT Merkez Müdürü Ayhan Ormancı, Gazi Mahallesi PTT Müdürü Kadriye Şahin, Sosyal Hizmetler Merkez Müdürü, İGDAŞ Sultangazi Şefi Ahmet Güneş, Sultangazi Muhtarlar Dernek Başkanı Zeki Yıldız, Cumhuriyet Mahalle Muhtarı Çiğdem Özkan, Esentepe Mahalle Muhtarı Haydar Polat, Cebeci Mahalle Muhtarı Muhammet Ayşan, İsmetpaşa Mahalle Muhtarı İsmail Karcıoğlu, 50. Yıl Mahalle Muhtarı Emrullah Özdemir, Gazi Mahallesi Muhtarı Ümit Doğan, 75. Yıl Mahalle Muhtarı Sedat Çetintaş, Zübeyde Hanım Mahalle Muhtarı Eyüp Bulut, Yunusemre Mahalle Muhtarı Murat Tanrıverdi, Malkoçoğlu Mahalle Muhtarı Ali Erzen, Uğurmumcu Mahalle Muhtarı Mehmet Ay, Eski Habipler Mahalle Muhtarı Osman Avcılar,Habipler Mahalle Muhtarı Sabir Kaya, Yayla Mahalle Muhtarı Tunay Kibar,Sultançiftliği Mahalle Muhtarı Ali Özkan ve Mahalle sakinleri eşlik etti.


Programda bir konuşma yapan Sultangazi Kaymakamı Uğur Kalkar, şunları söyledi. “ Değerli mesai arkadaşlarım, sevgili muhtarlarım. Öncelikle kahvaltı programımıza teşriflerinizden dolayı teşekkür ediyorum. Siz değerli muhtarlarımızla yaptığımız toplantılarla ve değişik vesilelerle sık sık bir araya geliyoruz. Görev yoğunluğumuz olduğu zamanlarda telefonum hepinize açık. Ayrıca tüm kurumlarımız da sizlerin, dolayısıyla milletimizin hizmetindedir” dedi.


Sultangazi Kaymakamı Uğur Kalkar konuşmasını şöyle sürdürdü. “ Az önce Yayla Mahallesine geldiğimde yol ayrımının iyi olmadığını gördüm. Bu yol ayrımının yeniden yapılmasını ve olabilecek kazaların önlenmesini istiyorum. Yayla Mahallesinde bir hayırsever vatandaşımızın katkılarıyla yapımına başlanan okulun bitim aşamasındayız. Ben katkılarından dolayı İlçe Belediyemize, İl Valimize ve Milli Eğitim Camiasına teşekkür ediyorum” dedi.


Vatandaşların yoğunlukla talebi Dini Bayramlarda Mahalle sınırlarımız içerisinde bulunan mezarlıkların ziyareti sırasında yaşanan sıkıntılar oldu. Mahalleye tek bir yolla giriş ve çıkışlar olduğu için büyük sıkıntılar yaşandığı, hasta ve yangın olasılığı ihtimaline karşın yeni yolların alternatif olarak açılmasını talep ettiler.

Sultangazi İlçe Müftüsü Abdullah Yılmaz, “Yayla Mahallemizde 5 adet cami, bir tane de Kuran kursumuz mevcut. Dini ve ibadet yönünden bu mahallede bir sıkıntının olduğunu düşünmüyorum” dedi.


Kaymakam Uğur Kalkar, Vatandaştan gelen talep üzerine, Yayla Mahallesinde faaliyette olan Anaokulun çevresinin yeniden yapılandırılacağının müjdesini verdi. Dini Bayramlardan üç gün önce ve üç gün sonra mahallenin belirli noktalarında tedbirler alınarak trafik aksamalarının önüne geçilecek. Doğal gaz ile ilgili bir talep üzerine “ doğal gaz özel mülkiyetten geçemez, kot farkı olan yerlerde olamaz buna çok dikkat ediyoruz. İGDAŞ yetkilisinin burada olduğunu yapılacak bir şey varsa seve seve yapacaklarını” sözlerine ekledi.  

 

 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku