• Diğer

Sultangazi

Kardeşliğimizi Kimse Bozamayacak

Nakşibendi Cemaati’nin önde gelen isimlerinden olan, Fatih Vakfı kurucusu, Milli Türk Talebe Birliği’nin de başkanlığını yapmış Ömer Öztürk, yaptığı fütursuzca çıkışlarıyla gündemi meşgul etmeye devam ediyor.

Kardeşliğimizi Kimse Bozamayacak

Okunma: 1771

26 Aralık 2019 10:18
-A

+A

Nakşibendi Cemaati’nin önde gelen isimlerinden olan, Fatih Vakfı kurucusu, Milli Türk Talebe Birliği’nin de başkanlığını yapmış Ömer Öztürk, yaptığı fütursuzca çıkışlarıyla gündemi meşgul etmeye devam ediyor.
 
Şah Hatayı Cemevi Başkanı olarak bu söylemleri kabul etmek, sindirmek bunlara karşı sesiz kalmak mümkün değil. Bu tehdit ve talihsiz açıklamaların birlik, beraberlik ve kardeşliğimize zarar verdiği gün gibi açıktır. Alevi kurum olarak bu sözlerin sahibine gerekli yasal işlemleri başlatarak hukuk mücadelesi vereceğiz.
 
“Ömer Öztürk’ün Kahramanmaraş katliamının yıldönümüne denk gelen bu talihsiz ve tehdit niteliğindeki konuşmaları sadece Aleviler, değil, ülkenin bütünlüğü hedef alınmıştır.
 
Tarihimizde buna benzer açıklamalar, tahrikler, teşhirler ve tehditler neticesinde bir türlü dinmek bilmeyen acılara neden olmuştur. Kahramanmaraş, Dersim, Sivas, Çorum ve Gazi katliamları bunun açık örneğidir. Söz konusu şahsın bu açıklaması zamanlama açısından da son derece manidardır.
 
Alevilerin kapılarının işaretlendiği bir dönemde, Suriye’den ülkemize sızan tekfirci akımlardan bahsedildiği bir dönemde bu zatın açıklamaları net bir şekilde hedef göstermekte ve ülkenin birliğini hedef alan açıklamalar ve tehditlerdir. Bu zatın çirkin açıklamalarını lokal olarak düşünmemiz mümkün değildir.
Bu ve buna benzer açıklamalar, eylemler ve bir takım akımların faaliyetleri bir bütün ve bir planın dâhilinde olduğunu aşikârdır.
 
Biz buradan bu şahsı ve bu şahsın hizmet ettiği karanlık adakları uyarıyoruz; Ülkeyi yeni bir maceraya sürüklemeyin ve haddinizi aşmayın. Bu ülkenin aklıselim halkı bu fitneye geçit vermeyecek ve planlamış olduğunuz oyuna gelmeyecektir. Ayrıca bu hain planın karşısında halkın bir bütün olarak karşı durması yetmiyor, yetkililerin de biran evvel bu ihanet niteliğindeki açıklamaların önüne geçmesi ve bu zatı ve benzeri tetikçiler ile ilgili gerekli yaptırımları uygulamalı ve cezalandırmalıdır.
 
Elbette biz Alevi toplumu olarak da sadece bu alçakça açıklamaları ve eylemleri kınamakla yetinmeyeceğiz, en kısa zamanda hukuki girişimlerimiz olacaktır” dedi.

 


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku