• Diğer

Sultangazi

Kardeş İlçe Çatalca İlçe Kongresi Yapıldı

Sultangazi’nin kardeş ilçesi Çatalca Ak Parti 6. Olağan kongresi gerçekleşti.

Kardeş İlçe Çatalca İlçe Kongresi Yapıldı

Okunma: 388

7 Nisan 2018 09:33
-A

+A

AK Parti Çatalca 6. Olağan Kongresi, Ziya Altınoğlu Stadyum Yanı Spor Salonu'nda yapıldı. Kongreye Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, AK Parti Sultangazi İlçe Başkanı Abdurrahman Dursun’da katıldı.


 
Çatalca'da Ziya Altınoğlu Stadyum Yanı Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti Çatalca İlçe Kongresi'nde konuşan Albayrak, AK Parti'de siyaset yapmanın, başka bir partide siyaset yapmaktan farklı olduğunu söyledi.Albayrak, AK Parti'de siyasetin içinde olmanın, ülkenin kurtuluş savaşından geçildiği günlerde, partiler üstü bir anlayışın sembolü olduğunu vurguladı.
Çatalca Belediyesi'nde durumun ortada olduğunu belirten Albayrak, "Maaşlar ödenmiyor. Çatalca'nın halini ve neyi hak ettiğini en iyi siz biliyorsunuz. Çatalca dünyaca ünlü bir ilçe oluyor. Bir tarafta 3. Havaalanı, bir tarafta Kanal İstanbul. Dünyanın yıldızı olacak bir ilçeye doğru hızla ilerliyor. Hizmet siyaseti noktasında Türkiye'nin 15 yılda nereden nereye geldiğini en iyi AK Partililer olarak, biz biliyoruz. O halde, Çatalca buna layık mı? Layık değilse, AK Parti'nin tüm teşkilatlarına sesleniyorum; hala bugün Türkiye'nin ateş çemberinden geçtiği hakikati göremeyen eşimiz, dostumuz, komşumuz, tüm Çatalcalı hemşerilerimiz, varsa gaflet içinde olanları, iki kolundan tutup silkelememiz, tüm bu yaşanan hakikatleri gözlerinin önüne sermemiz lazım." diye konuştu.Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya da Türkiye'nin önünde çok önemli iki seçim olduğunu, Çatalcalıların da AK belediyeciliği hak ettiğini belirterek, 2019'da Çatalca'nın buna kavuşacağını söyledi.Bunun için de çok çalışılması gerektiğini aktaran Kaya, "Her kapıyı çalacağız. Çatalca'da çalınmadık tek kapı bırakmayacağız ve bütün gönüllere dokunacağız. 2019 seçimleri gençler için ayrı bir önem taşıyor. 2019 seçimlerinde bu ülkenin geleceği, 2023, 2053 ve 2071 hedefleri için dokunulmadık genç bırakmamamız lazım. 7'den 70'e tüm insanlara dokunacağız ve Çatalca'da bir destan yazacağız." diye konuştu.


 


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1