• Diğer

Sultangazi

Kader Mahkûmları Özgürlüğüne Kavuşacak

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) af yasa teklifi vermeye hazırlanıyor. MHP’nin yeni yasama döneminde, Ekim ayı gibi Meclis’e sunmak üzere çalıştığı teklifin, “devlete karşı işlenen suçlar dışındaki suçlara erteleme veya şartlı salıverme şeklinde af getirileceği” belirtiliyor.

Kader Mahkûmları Özgürlüğüne Kavuşacak

Okunma: 423

25 Ağustos 2018 06:53
-A

+A

Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimler öncesi MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından ortaya atılan ve o günden bu yana birçok kesim tarafından tartışılan af sorusu yavaş yavaş cevabını bulmaya başlıyor.

Olağanüstü halin (OHAL) kaldırılmasının ardından terörle mücadelenin aksamaması amacıyla hazırlanan ve MHP genel başkan yardımcılarının üzerinde çalıştığı “kader mahkumlarına affı” öngören yasa teklifinin Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin daha önceden çizdiği sınırlar üzerinde olacağı belirtiliyor.


Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından seçim vadi olarak medyada tartışılan genel af söz konusu toplumun birçok kesimi tarafından dört gözle bekleniyor. Tutuklu ve hükümlü sayısının ortalama 260 Bin’i bulduğu kader mahkûmlarının bu yasa teklifiyle özgürlüğüne kavuşacağı bekleniyor. Bazı kesimler tarafından buna 5 yıl indirim denilse de 2018 yılı genel af konusunda önemli şartlar var.  Cinsel istismar, cinayet ve terör gibi konulara kesinlikle af çıkmayacaktır. Dün akşam saatlerinde basına yansıyan bir açıklamaya göre uyuşturucu ticareti yapanlarında genel af’tan yararlanmaması hakkında bir açıklama geldi. Ayrıca bu tip suçlar için toplumun isteği üzerine 1 Ekim tarihinde meclis açıldıktan sonra idam konusunun görüşülmesinin de istenildiği gündeme geliyor.

 
 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1