• Diğer

Sultangazi

İsmet Elmas, Gazi Cemevi Kongresinde Bende Adayım Dedi

Gazi Eğitim ve Kültür Vakfı (Gazi Cemevi) kongresinde aday olacağını açıklayan Gazi Cemevi Başkan yardımcısı İsmet Elmas, “yapacağımız kongre, ülkemize, İlimize ve İlçemize hayırlı olsun” dedi.

İsmet Elmas, Gazi Cemevi Kongresinde Bende Adayım Dedi

Okunma: 4687

20 Ekim 2019 07:33
-A

+A

Gazi Cemevi olağan kongresinde aday olacağını açıklayan İsmet Elmas, “ Yapacağımız kongre, ülkemize, İlimize ve ilçemize hayırlı olsun temennisinde bulundu. Alevi Canlarımız birlik ve beraberlik içerisinde İlçemize ve ibadet kurumumuza yakışır, güzel bir kongre süreci yaşamak arzusundayız” dedi.   

3 Kasım 2019 Pazar günü saat 13.00’de Gazi Cemevi konferans salonunda gerçekleşecek olan Gazi Eğitim ve Kültür Vakfı (Gazi Cemevi) olağan kongresinde aday olduğunu açıklayan İsmet Elmas, “ Bir önceki dönem CHP Sultangazi Belediye Meclis Üyelik görevini layıkıyla yapmış, bu dönemde Gazi Eğitim ve Kültür Vakfı (Gazi Cemevi) Başkan yardımcılığı görevini yerine getirerek kendinden söz ettirmişti. Elmas, 3 Kasım 2019 Pazar günü yapılacak olan kongrede Gazi Cemevi Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Alevi inanç kurumlarının hak ettiği yere ulaşma hayalinin gerçekleştirilmesine yönelik katkı sunma adına aday olduğunu belirten Elmas, yaptıkları görüşmeler sonunda aday olmaya karar verdiğini söyledi. İnanç kurumlarının da bir değişim ve yenilenme sürecine girmesi gerektiğini ifade etti.

3 Kasım 2019 Pazar günü gerçekleşecek olağan kongrede Cemevi Üyelerinin  karşısına bu anlayışla çıkacaklarını dile getiren İsmet Elmas, “ Bu bir bayrak yarışıdır. Hepimizin ortak gayesi inanç kurumlarımızı daha iyi noktalara taşıma gayretidir. Genç ve dinamik bir kadroyla 2020’e hazırlanalım istedik. Bu manada üyelerimizin oylarına talibiz. Kongremiz ilçemize Alevi inanç kurumlarına ve tüm canlarımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku