• Diğer

Sultangazi

İsmail Tuncer, İlk Projesini Açıkladı

Yıllar önce Sultangazi’ye bin bir umutla Tramvay geldi. Tramvay’ın gelişi kurbanlarla, törenlerle kutlandı. Ancak yanlış bir uygulamayla Tramvay yer altında değil de yer üstüne alınınca sorunlarda burada başladı.

İsmail Tuncer, İlk Projesini Açıkladı

Okunma: 820

1 Ekim 2018 17:43
-A

+A

Yaklaşan yerel yönetim seçimlerinde MHP Sultangazi Belediyesi Meclis Üyeliğine müracaat eden İsmail Tuncer, Sultangazi, Eski Edirne asfaltı üzerinde iş yeri olan esnafın komşuluk ilişkilerinin eski günlerdeki gibi yeniden gelişmesi için MHP Sultangazi İlçe Başkanı Yusuf Özel ile birlikte çalışma başlattığını söyledi.
 
 
Komşuluğun pekiştirilmesi için ellerinden geleni yapacaklarını belirten, Meclis Üyesi Aday Adayı Tuncer, "Biz de, kaybolan komşuluk kültürünün yeniden canlanması ve komşularımızın kaynaşması adına Eski Edirne Asfaltı esnafı olarak, Tramvay yolunun iki tarafına çekilen çitler yüzünden parçalanan komşuluk ilişkilerini yeniden canlandıracağız.
 
Türk adet ve geleneklerinde komşuluğun çok önemli bir yere sahip olduğunu hatırlatan Tuncer, "Komşular mahallenin acil servisleridir. Başınız dara düştüğünde ilk yardımınıza koşacak olan komşularınızdır. Bacanız tütmediğinde sizi soracak olan ilk kişi komşularınızdır. Komşular dert ortağınızdır. Mahallelerde oluşan komşuluklar bir başkadır. Tramvay ile zedelenen Çitlerin dayattığı yeni yaşam tarzı insanları bir birinden ayırdı. Komşuluk ilişkilerinin bitirdi.
 
Tuncer, mahallelerinde yaşayan tüm insanlara da çağrıda bulunarak, "Diğer semtlerde olduğu gibi mahallemizde de komşuluk ilişkilerinin bitme noktasına geldiği bir gerçektir. MHP size yol gösteriyor gelin hep beraber komşuluk ilişkilerimizi bitiren Tramvay’ın iki yanına çekilen çitlerin kaldırılması için mücadele edelim.

İlçe Başkanımın takdiri, sizinde desteğinizle meclis üyesi seçilirsem tüm gücümle Sultangazi Belediye meclisinde sizin sesiniz, kulağınız olmaya adayım. Sizler adına Tramvayın yer altına alınması için gerekli mercilere müracaat ederek bu sorunun ortadan kalkması için elimden gelenin en iyisini yapacağını” söyledi.

 
 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1