• Diğer

Sultangazi

İSEDER Hüseyin Yılmaz, Başkanlığında Toplandı

Kısa adı ( İSEDER ) olan İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Derneği Hüseyin Yılmaz, Başkanlığında 2. toplantısını coşkulu bir şekilde gerçekleştirdi.

İSEDER Hüseyin Yılmaz, Başkanlığında Toplandı

Okunma: 698

4 Ağustos 2018 09:02
-A

+A

Temelleri 2008 yılında Ramazan Altan, tarafından atılan, Sultangazi Esnaf ve Sanatkarlar Derneği, daha sonra çıtayı yükselterek İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Derneği olarak faaliyetlerine ara vermeden devam etti.
 


 
Üyelerin büyük çoğunluğunun katılımıyla 03. 08. 2018 tarihinde geniş katılım ile gerçekleşen toplantıda Genel Başkan Hüseyin Yılmaz, Kurucu Başkan Ramazan Altan, Sultangazi AK Parti eski ilçe Başkanı Suzan Dağlar Civan, ikinci başkan Hanifi Emre, AK Parti Kurucu Meclis Üyesi Ergin Kırmaç ve yüzlerce üyesi katıldı.


 
Yılmaz, Nitelikli İşler Başaracağız
 
Açılış Konuşmasını Genel Başkan Hüseyin Yılmaz gerçekleştirdi. Hüseyin Yılmaz, Esnaf ve Sanatkarın içerisinde bulunduğu yerel standartların belirlenmesi ve ortak bir dil oluşturulması için çaba harcayacaklarını açıkladı. Yılmaz, “ Derneğimizin nitelikli bir ivme kazanması, bulunduğu noktadan daha ileri bir noktaya yükselmesi, gücüne güç katması, karşılıklı, düşünce alış veriş ortamının sağlanması değerlerine bağlı yol gösterici olması için el birliği ile çalışacağız” dedi. Yılmaz, konuşmasının devamında “ derneğimiz kendisine yakışan bir yönetim biçimiyle, nitelikli komisyonlarını seçmiş, siz değerli üyeleriyle emin adımlarla yoluna devam etmektedir” dedi.


 
Altan Dernekçiliğin Zor Bir Uğraş Olduğunu Söyledi  
 
Kurucu Başkan Ramazan Altan, 2008 yılında Sultangazi’de kurdukları Sultangazi Esnaf ve Sanatkarlar Derneğinin, daha sonra kurdukları İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Derneği ve Sultangazi Platformunun özgeçmişi ile ilgili bilgi verdi. Dernekçiliğin zor bir uğraş olduğunun altını çizen Altan, “ Bu işin üstesinden gelebilmek için sabır ve inançlı olmak gerektiğine vurgu yaptı. Dernekçilik alanında söylenecek çok sözü, hayata geçirecek çok proje ve fikriyle gönül birliği yapmış olan bu topluluğun, başarılı işlere imza atacağına canı gönülden inanıyorum” dedi.


 
Suzan Dağlar Civan İstişare Başkanlığına Getirildi
 
Başlattığı çalışmalarla Esnaf ve Sanatkarlar dünyasını ileri noktalara taşıyacak uygulamaların arayışını başlatan İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Dernek Başkanı Hüseyin Yılmaz, 03. 08. 2018 tarihinde düzenlenen olağan toplantıda Sultangazi AK Parti Eski İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan’ı İstişare Başkanlığına getirdi. İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Derneği Başkanı Hüseyin Yılmaz, toplantıda Sultangazi AK Parti Eski İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan’ı ve Kurucu Başkan Ramazan Altan’ı plaketle onurlandırdı.


 
Dağlar Civan Teşekkür Etti
 
Türkiye’nin ilk ve tek Başörtülü Sultangazi AK Parti Eski İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan, plaketten dolayı İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Derneği Başkanı Hüseyin Yılmaz ve yönetimine teşekkür etti. Dağlar Civan plaket takdiminde şöyle konuştu. “ Toplumların aynası derneklerdir. Toplumlar, kuruluşlar, yöreler bu dernekler çatısı altında örgütlenirler. Temenni ve dileklerini bu çatı altında dile getirir. Kuruluşundan bu yana üyesi olduğum Esnaf ve Sanatkarlar Derneği başkanına ve yönetimine teşekkür ediyorum. Ayrıca derneğin istişare başkanlığına getirilmem beni onurlandırdı. Sağ olun var olun” dedi.


 
 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1