• Diğer

Sultangazi

İlyas Demir, Belediye Başkan aday adayı oldu

Yirmi üç yıl Erzurum Valiliği Özel kalem Müdürlüğü görevini yapan İlyas Demir, AK Parti’den Şenkaya Belediye Başkanlığına aday adaylığı için başvurusunu yaptı.

İlyas Demir, Belediye Başkan aday adayı oldu

Okunma: 2498

13 Kasım 2018 23:22
-A

+A

İlyas Demir’in aday adaylık ile ilgili açıklaması şu şekilde; Anadolu’nun medeniyetin baş şehri olan Erzurum İli Şenkaya İlçemize hizmeti büyük bir şeref olarak görüyorum. 1985 yılında Erzurum Valiliğinde memur olarak göreve başladım. 10 yıl tahrirat katibi ve veri hazırlama kontrol işletmeni olarak görev yaptım. 1995 yılında Erzurum Valiliği Özel Kalem Müdürü olarak atanıp 23 yıl boyunca hizmet verdiğim Erzurum Valiliğinde ve görev aldığım sivil toplum kuruluşlarında ilçemizi ve insanımızı yakından tanıma fırsatı buldum. İş hayatımda 12 Vali ile 8 İl Özel İdare Müdürüyle, 23 yılda en az 50 – 60 Vali Yardımcısı 100’den fazla kaymakamla çalıştım. Kamu kurum amirleriyle birlik ve beraberliğin ve mülki idare amirleriyle görev sürecinde takdir ve üstün başarı belgesi ve maaşla ödüllendirildim.

Görevde olduğum sürede yürürlüğe giren yeni Büyükşehir yasası sonrası Erzurum’umuzun ilçelerin tamamı ile mahalleye dönüşen köy ve beldelerini ziyaret etme, inceleme ve buralara hizmet etmek nasip oldu. 23 yıldır Erzurum Valiliğinde Özel kalem müdürü olarak edindiğim bilgi, tecrübe ve birikimim ile Erzurum’umuzun kıymetli ilçelerinden Şenkaya’mızın daha da ileri taşımak, hizmet kervanına yenilerini eklemek için yola çıkıyorum. 

Şenkaya ilçemizi de AK Parti belediyeciliğini Türkiye’de örnek olacak şekilde temsil etmek niyetindeyim. Doğduğum, büyüdüğüm ilçede davamızı ve insanımızın hak ettiği hizmet kalitesini yükseltmek en önemli hedefimizdir. Çıktığım bu yolda Rabbimin inayeti ile istikamet üzere hizmet etmeyi diliyor, bütün hemşerilerimin dualarını bekliyorum. Niyet hayırlı; akıbet de hayırlı olur inşallah” dedi.
İstanbul’da faal olan Sivil toplum kuruluşları, dernekler birliği ve Şenkaya dernekleri İlyas Demir’i destekleyeceğini açıkladı. Büyük bir coşku ile Aday Adaylık başvurusunu gerçekleştiren Demir’in yolu açık.
 
 
 
İlyas Demir Kimdir

1963 yılında Şenkaya Esenyurt Mahallesinde dünyaya geldim. İlk ve orta okulu Esenyurt Köyü İlkokulu ve Gaziler Orta Okulundan mezun oldum. 1978 yılında Erzurum Ticaret Meslek Lisesine başlayarak bu okuldan mezun oldum. 1983 yılında askerlik görevim için Denizli Özel Çavuş Talimgahında acemi birliğini tamamlayarak Kırklareli Hudut Tabur Komutanlığında askerlik görevimi tamamladım. 1985 yılında Erzurum Valiliğinde memur olarak göreve başladım. 10 yıl tahrirat katibi ve veri hazırlama kontrol işletmeni olarak görev yaptım. 1995 yılında Erzurum Valiliği Özel Kalem Müdürü olarak atanıp 23 yıl boyunca bu görevi ifa ettim. Görev yaptığım süre içerisinde mülki idare amirlerinden mesai mevhumu gözetmeksizin çalışmalarım, amirlerime ve vatandaşlara karşı yaptığım tutum ve davranışlardan dolayı amirlerimce takdir, teşekkür, başarı belgesi ve maaş taltifleriyle ödüllendirildim.

Şimdi ise mülki idare amirlerinin ve kamu kurumlarından edindiğim tecrübelere binaen 2019 yılı Mart ayında yapılacak mahalli idareler seçimlerinde Şenkaya İlçe Belediye Başkanlığına aday adayı olarak müracaat edip, değerli büyüklerimizin takdiriyle bu göreve talip oldum. Uygun görüldüğü takdirde tecrübe ve becerilerimle bu görevi yürütüp ilçemin sorunlarını yakinen bilen ve takip eden biri olarak bu hizmet yarışını devam ettirmek istiyorum.

 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1