Sultangazi

İlknur Altunay, Yetim ve Öksüzlere Sahip Çıkıyor

“Yetim ve Öksüze sahip çık, kimsesizin elinden tut, ihtiyaç sahibinin yanında ol” projesinin öncülüğünü yapan Kadınca Yaşam Merkezi Onursal Başkanı İlknur Altunay, Sultangazi Kadınca Yaşam Merkezi Müdiresi Münire Ceyhan ile birlikte öksüz ve yetim çocukları evlerinde ziyaret etti.

İlknur Altunay, Yetim ve Öksüzlere Sahip Çıkıyor

Okunma: 445

22 Haziran 2017 14:43
-A

+A

Ramazan ayının maneviyatı içinde çocuklarla sohbet eden İlknur Altunay,
Çocuklarımızın sağlıklı aile ortamında yetişmeleri için ellerinden gelen her türlü çabayı gösterdiklerini belirterek, geçtiğimiz ay uygulamaya koydukları “Yetim ve Öksüze sahip çık, kimsesizin elinden tut, ihtiyaç sahibinin yanında ol” Projesi’nin en önemli amacının da çocuklarımıza her anlamda sahip çıkmak olduğunu belirtti. Kadınca Yaşam Merkezi Onursal Başkanı İlknur Altunay, konuşmasının devamında “yetim ve öksüz çocuklarımız başta olmak üzere aile ortamından uzak yaşayan çocuklarımızın eğitimleri ve tüm sorunlarıyla yakından ilgilendiklerini” söyledi.


 
İlknur Altunay Yine Gözyaşlarını Tutamadı
 
Üç yaşında annesini kaybeden Aleyna’ya teyzesi sahip çıktı. Sultançiftliği Mahallesinde mukabele gününde tesadüfen öğrenilen bu duruma İlknur Altunay el koydu. Maddi durumu iyi olmayan buna rağmen yetim kalan Aleyna’ya annelik yapan teyzenin fedakarlığı çevresi tarafında takdirle karşılandı. Üç yaşından bu yana tüm masrafları İlknur Altunay tarafından karşılanan Aleyna şu an sekiz yaşında. Dün İlknur Altunay ve Münire Ceyhan ile birlikte ziyaret ettiğimiz Aleyna’ya sarılan İlknur Altunay gözyaşlarına hakim olamadı.


 
Küçük Anneler
 
12 yaşında Annesini doğum esnasında kaybeden, evin en büyük çocuğu olan kızımız o yaşta kardeşlerine annelik yapmaya başladı. Oyun çağında olan bu çocuk, babasının kısıtlı imkanlarla evine getirdiği sebzelerle yemek yaparak kardeşlerini doyurdu. O küçük yaşına rağmen omuzlarına yüklenen ağır yükün farkında mı bilinmez, fakat anneliği bir an olsun elinden bırakmadı. Kendisi okuyamadı, ancak kardeşlerini okutmak için çalmadık kapı bırakmadı, bunda da başarılı oldu. Şimdi kardeşleri okuyor o da kardeşlerinin başarısı ile gurur duyuyor. 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku