Sultangazi

İlknur Altunay, Yetim ve Öksüzlere Bayram Sevincini Erken Yaşattı

Sultangazi Kadınca Yaşam Merkezi Onursal Başkanı İlknur Altunay, ilçede bulunan yetim ve öksüz çocukları unutmadı.

İlknur Altunay, Yetim ve Öksüzlere Bayram Sevincini Erken Yaşattı

Okunma: 526

16 Haziran 2017 01:01
-A

+A

Ramazan ayının bolluk ve bereketini ziyaret ettiği yetim ve öksüz çocuklarla paylaşan Sultangazi Kadınca Yaşam Merkezi Onursal Başkanı İlknur Altunay, Bayramlık hediyelerin verildiği ziyarette çocuklar bayram sevincini erken yaşadı. Her gün onlarca yetim ve öksüz çocuğun ziyaret edildiği Sultangazi’de doğum günleri de unutulmuyor.


 
Yetim ve öksüz ziyarettin ardından konuşan Sultangazi Kadınca Yaşam Merkezi Onursal Başkanı İlknur Altunay, “ Her gün farklı farklı mahallelerde yetim ve öksüz çocuklarla buluşuyoruz. Fakat bugünkü ziyaretimiz hem daha anlamlı hem daha özel. Bu ziyaretlerimizi zenginleştiren ve güzelleştiren sizlersiniz” dedi.


 
“Yüzlerini güldürmek istedik”

Yetimlerin Allah’ın emaneti olduğunu söyleyen Altunay, “Bizler yetim bir Peygamberin ümmetiyiz. Yetimlere sahip çıkmak onlara kol kanat germek bizim boynumuzun borcudur. Bu sorumluluğun bilincinde bugün Sultangazi’de yaşayan çok sayıda yetim, öksüz çocuğumuzu ve ailelerini ziyaret ettik. Onların yanında olduğumuzun göstermek ve yüzlerini güldürmek istedik” dedi.“Peygamberimiz öksüz ve yetimlerin kılavuzudur”

 
Yaşanan aile dramlarının sonrasında çocukların kimsesiz kaldığına dikkat çeken İlknur Altunay, “Bütün bu olaylar binlerce, on binlerce yavrumuzun yetim kalmasına yol açıyor. Fakat unutmayalım ki, Peygamber Efendimiz tüm öksüz ve yetim kalan yavrularımızın tek kılavuzudur” diye konuştu. Bu özel günde Sultangazi Kadınca Yaşam Merkezi Onursal Başkanı İlknur Altunay’a  Sultangazi Kadınca Yaşam Merkezi Müdiresi Münire Ceyhan eşlik etti. 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku