Sultangazi

İlknur Altunay, “öksüze ana, yetime baba olabilmektir”

Sultangazi Kadınca Yaşam Merkezi tarafından hazırlanan “Yetim ve Öksüzleri Korumak ve Kollamak” Projesi Sultangazi Kadınca Yaşam Merkezi Onursal Başkanı İlknur Altunay, tarafında hayata geçiriliyor.

İlknur Altunay, “öksüze ana, yetime baba olabilmektir”

Okunma: 649

18 Haziran 2017 02:32
-A

+A

Mübarek Ramazan ayının ilk günlerinden bu yana, Kadınca Yaşam Merkezi Müdiresi Münire Ceyhan, Sultangazi Kadınca Yaşam Merkezi Onursal Başkanı İlknur Altunay ve Sultangazi Belediyesi Engelliler Koordinasyon Merkezi Müdiresi Ayten Zontul’a yetim, öksüz ve engelli ziyaretlerinde eşlik ettik.


 
Kimi ziyaretlerde onlar gibi bizde gözyaşlarımızı tutamadık. Kimi ziyaretlerde rutubet kokusunda burnumuzun direği sızladı. Kimi ziyaretlerde ne kadar çaresiz kaldığımızı anlayarak hayıflandık. Kimi ziyaretlerde elimizden bir şey gelmediği için gözyaşlarımızı içimize akıttık. Ama İlknur Altunay, Münire Ceyhan ve Ayten Zontul’un gayret ve çabalarını gördükçe umutlandık. İlknur Altunay’ın şefkatli elleriyle yetim ve öksüzlerin başını okşaması, kollarıyla onları sarıp sarmalaması ve bağrına basması bizi çok ama çok umutlandırdı. Bu ziyaretlerin sadece Ramazan ayında değil ramazan’dan sonrada devam edeceğini öğrendiğimizde umutlarımız daha da arttı. İlknur Altunay’a yetim ve öksüzlerle ilgili bir şeyler anlatmasını istedik.


 
 
Sultangazi Kadınca Yaşam Merkezi Onursal Başkanı İlknur Altunay, onlarca ziyarettin ardından şöyle konuştu. “Sultangazi’de Beş yüz elli bin insan yaşıyor. Beş yüz elli bin insan içerisinde kaç yetim ve öksüz var biliyor musunuz? Yetim anası veya babası olmayan veya her ikisi vefat eden buluğ çağına gelmemiş çocuk demektir. Önemli olan yetime ana babasının yokluğunu hissettirmemek ve öksüze ana, yetime baba olmaktır.


 
Ana babasını hatta tüm umutlarını kaybeden yavruları düşünmeli bu meselede kendimizi onların yerine koymalıyız. Yüce Allah kullarını hayatla da ölümle de imtihan edecektir. Ama önemli olan imtihanın farkına varabilmek ve takdir-i İlahiye boyun eğmektir. Yetimlilik kimsenin elinde değil Allah’ın takdiriyledir. Bu durumda olan kişileri koruyup kollamak insanlık görevidir. Bu hassasiyetin toplum huzuru için de büyük bir önemi vardır. Yetime iyilik, onun her türlü hakkını korumak ve yerine getirmekle yapılır” dedi.
İlknur Altunay, bir anne şefkatiyle bağrına bastığı yetim ve öksüz çocuklara çeşitli hediye ve bayramlık harçlıklarını verdi. Çocukların sevinç çığlıkları İlknur Altunay kadar bizleri de mutlu etti. 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku