• Diğer

Sultangazi

İkinci Baharını Yaşayan Yaşlı Çiftin Nikâhını Altunay Kıydı

İkinci baharını yaşayan yaşlı çift mutluluğu huzurevinde buldu. 24. 12. 2014 tarihinden beri Sultangazi Huzurevinde kalmakta olan 80 yaşındaki Sivas Yuva doğumlu emekli Kalender Gündoğmuş, 19. 08. 2015 tarihinden beri Sultangazi huzur evinde kalan 67 yaşındaki Erzurum Şenkaya doğumlu Arife Karaman ile hayatını birleştirdi.

İkinci Baharını Yaşayan Yaşlı Çiftin Nikâhını Altunay Kıydı

Okunma: 1137

2 Kasım 2017 20:43
-A

+A

Huzurevinde yaşayan yaşlı çift hayatlarını birleştirdi

Sultangazi'de huzurevinde yaşayan biri 80, diğeri 67 yaşındaki çift, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay’ın kıydığı nikahla hayatlarını birleştirdi. Huzurevi sakinleri de, ikinci baharını yaşayan yaşlı çiftin mutluluklarını paylaştı. 


 
Yaşlı Çiftin Nikahını Altunay Kıydı

Sultangazi Huzurevi'nde yaşayan 80 yaşındaki Kalender  Gündoğmuş, ile 67 yaşındaki Arife Karaman, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay'ın kıydığı nikahla dünya evine girdi.
Bir yıl arayla huzurevine yerleşen Kalender Gündoğmuş ile Arife Karaman evlenmeye karar verdi. Durumu huzurevi Müdiresi Hilal Çalık Özdemir’e bildiren yaşlı çift için, gerekli izinler alındıktan sonra huzurevinde tören düzenlendi.
Başkan Altunay ve Huzurevi sakinleri de çiftin mutluluğuna ortak oldu. 67 yaşındaki Arife Karaman, yıllar sonra gelinlik giymenin heyecanını yaşarken duygu dolu anlar yaşadı.


 
Evlilik Cüzdanını Nail Nogay Verdi
 

İkinci baharını yaşayan çiftin evlilik cüzdanlarını Aile ve Sosyal Politikalar İstanbul İl Başkan Yardımcısı Nail Nogay, geline verdi. Nikah merasimin ardından pasta kesen çift, ilk danslarını yaptı. Yaşlı çift, daha sonra arkadaşlarıyla birlikte gönüllerince eğlendi.


 
Akrabalarının Olmayışı Çifti Üzdü

Akrabalarından bazılarının törene gelemediği için üzgün olduğunu belirten Arife Karaman tanışma hikayelerini anlattı Karaman" Ben asansöre binmiştim sonra Kalender de geldi asansöre. Sonra bana benimle evlenmek istediğini söyledi. Şaşırdım önce, ne söylüyorsun sen dedim. Biraz düşünmem lazım dedim. Tanımıyordum. O Sivaslı ben Erzurumluyum. Öyle öyle zamanla tanıyıp birbirimiz bu kararı aldık" diye konuştu. Kalender Gündoğmuş ise,"Evlenme teklifi ettim, oda kabul etti. Biz de başımızın üstüne koyduk. Evleniyoruz. Şimdide mutluyum "dedi.


 
Altunay Mutluluklar Diledi

Çiftin nikahını kıyan Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, çifte düğün hediyesini taktı. Ardından çiftle birlikte halay çeken Altunay," Çiftlerin evlilik kararı almasının ardından biz de nikahlarını gerçekleştirdik. Hayırlı Uzun ömürleri olsun. Erzurum'dan Sivas'a bir köprü kurduk. Hayatlarını sonbaharında birleştirdi çiftimiz. Sonbaharlarının mutlu ve huzurlu geçmesini temenni ediyorum. Hayırlı olsun diyorum" dedi.Şenkaya Federasyonu Çifte Mutluluklar Diledi
 
Erzurum Şenkaya Dernekler Federasyon Başkan Yardımcısı Osman Şeker Gazetemizi arayarak ikinci baharını yaşayan yaşlı çifte mutluluklar dilediğini bildirdi. Önemli bir nedenden dolayı ilçe dışında olduğunu söyleyen Başkan Şeker, en kısa süre içerisinde çifti ziyaret edeceğini bildirdi. 


Mahalle Muhtarları Nikaha Tanıklık Etti
 
75. Yıl Mahalle Muhtarı Sedat Çetintaş, Gazi Mahallesi Muhtarı Nevzat Altun, Zübeyde Hanım Mahalle Muhtarı Ziya Şahin, Yunusemre Mahalle Muhtarı Murat Tanrıverdi yaşlı çiftin nikahına tanıklık etti. yaşlı çiftle ve huzurevinde bununan yaşlılarla ilgilenen muhtarlar, gelin ve damat’a mutluluklar diledi.  
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1