• Diğer

Sultangazi

İHH Sultangazi Şubesi Basınla Buluştu

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Sultangazi Şube Başkanı Vedat Yüksel Gönüllü bir yardım ekibiyiz! Gönüllülük esasına göre faaliyetlerimiz devam ediyor dedi.

İHH Sultangazi Şubesi Basınla Buluştu

Okunma: 559

18 Şubat 2018 16:03
-A

+A

Eğitimci Vedat Yüksel, Başkanlığında 8 ay önce kurulan İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Sultangazi Şubesi sabah kahvaltısında yerel basınla bir araya geldi. Gerek ülkede gerekse dünyanın farklı coğrafyalarında yaptıkları insani yardımları anlatan Yüksel, “çalışmalarımız tamamen gönüllülük esasına dayanıyor” dedi.


Tamamen gönüllü bir kuruluş olduğu belirtilen İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) yurt geneli ve dünya çapındaki çalışmaların büyük bir özveriyle yürütüldüğünü belirten Yüksel, “Din, dil, ırk ayırımı yapmadan yardım yapan büyük bir sivil toplum kuruluşu olan İHH, artık her ilçede olduğu gibi Sultangazi ilçemizde de faaliyetlerine tam hız devam etmektedir. Bizim diğer kuruluşlardan farkımız yaptığımız yardımları basın yoluyla kamuoyuna duyurmuyoruz. Yardım yaptığımız ihtiyaç sahibini rencide etmemek adına böyle bir kararı almış bulunuyoruz” dedi.

Her ülkenin, her bölgenin farklı ihtiyaçları olduğunu belirten Aydın, bu ülkelere gittiğimizde Yeryüzünde yardıma muhtaç o kadar çok insan var ki; onları yerinde gördükçe yaptığımız çalışmaların ne kadar önemli olduğunu daha iyi anlıyor ve çok daha fazla yardım çalışmaları yapılması gerektiğini düşünüyoruz” dedi.


Kimi ülkelerde içilebilecek suya ihtiyaç duyulurken kuyu çalışmalarıyla bu ihtiyaç gideriliyor, kimi ülkelerde iki aileye bir dikiş makinesi, kimi ailelere iki tane keçi büyük anlam kazanıyor. Kadın kollarımız bu projelere el atarak önemli mesafeler almıştır. Kimi ailelere dikiş makinesi kimi ailelere keçi yardımı yaparak önemli projelere imza atmıştır.

Dünyanın 135 ülkesinde 800 bin insana yardım ulaştırdıklarının altını çizen Başkan Vedat Yüksel, 90 Bin yetim çocuğun düzenli olarak barınma, sağlık ve gıda ihtiyacını karşıladıklarını sözlerine ekledi. Sultangazi İlçesinde 50 yetim çocuğa yardım ulaştırdıklarını söyleyen Yüksel, çalışmalarımız hız kesmeden devam edecektir dedi.    

 
 
 
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1