• Diğer

Sultangazi

İCRA YOLU İLE ÇOCUK TESLIMI UYGULAMASI ARTIK SON BULUYOR

Değerli dostlarım Adalet Bakanlığı boşanmış ailelerin çocuklarını görmek için kullandıkları icra iflas yöntemine artık son veriyor.

İCRA YOLU İLE ÇOCUK TESLIMI UYGULAMASI ARTIK SON BULUYOR

Okunma: 1058

17 Eylül 2017 15:52
-A

+A

Buradaki amaç çocuğun bedenen ve ruhen yıpranmamasıdır .Çocuğunu mahkeme kararı olmasına rağmen ebeveyni göremiyorsa Adli Destek ve Mağdur Hizmetleri Müdürlüğüne başvuracak . Çocuğu teslimde sıkıntı yaratan kişi kanuna aykırı davranışı nedeniyle 6 ay hapis cezasına mahkum olacak veya velayet karşı tarafa verilecek ve ya çocuğa bir vasi atanacak .Bu gibi yaptırımlara maruz kalacak .

Eğer çocuğunuzu eşiniz teslim etmiyorsa siz Adli ve Mağdur Hizmetleri Müdürlüğüne başvuracaksınız ve kurum çocuk teslimine uymayan ebeveyn ile telefon ile irtibata geçecek ve belirtilen günde ve saatte çocuğu teslim için uyarılacak ve kişi bu plana uymaz ise o takdirde Zorla yerine getirme işlemi kişi hakkında uygulanacak. Bu hizmeti psikologlar pedagoglar sosyal çalışmacılar yürütecek.

Bu konudaki sorularınızı 0 532 508 90 45 nolu irtibat telefonuma yönlendirebilirsiniz. Av.Nevin Ömeroğlu Demirel İstanbul Barosu.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1