• Diğer

Türkiye

İBBSK, AYNI AİLEDEN 20 TEKVANDOCU YETİŞTİRİYOR

Profesyonel sporcular yetiştiren İBBSK, Küskü ailesinden de 20 sporcuyu olimpiyat ve şampiyonalara hazırlıyor. Aile üyelerinden Mahmut, Ahmet ve Nesim Küskü’nün de bu güne kadar önemli şampiyonlukları var.

 İBBSK, AYNI AİLEDEN 20 TEKVANDOCU YETİŞTİRİYOR

Okunma: 959

25 Ekim 2019 08:31
-A

+A

Profesyonel sporcular yetiştiren İBBSK, Küskü ailesinden de 20 sporcuyu olimpiyat ve şampiyonalara hazırlıyor. Aile üyelerinden Mahmut, Ahmet ve Nesim Küskü’nün de bu güne kadar önemli şampiyonlukları var.Dönemin Belediye Başkanı Nurettin Sözen tarafından 1990’da kurulan ve o günden bugüne birbirinden başarılı sporcuların kulübü haline gelen İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Spor Kulübü (İBBSK), yeni şampiyonlar yetiştirmek için ilk günün heyecanıyla çalışmalarını sürdürüyor.
Toplamda 20 branşta sporcu yetiştiren İBBSK’nın en iddialı olduğu alanlardan biri de tekvando. Şimdiye kadar yurtiçi ve uluslararası müsabakalarda başarılı sonuçlar elde etmiş İBBSK’nın tekvandocuları arasında, Küskü ailesinin fertleri dikkat çekiyor.
-MADALYALI KÜSKÜLER-

Küskü ailesinden 20 genç sporcu İBBSK’nın çatısı altında ringlere çıkıp ter döküyor. Uluslararası müsabakalarda Mahmut Küskü, 2017’deki Yıldızlar Dünya Şampiyonası’nda 2’ncilik elde ederek önemli bir başarıya imza attı. 5-8 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Ümitler Avrupa Şampiyonası’nda da yine Mahmut Küskü, 2’nci olarak bronz madalya almaya hak kazandı. 2015’deki Yıldız Erkekler Avrupa Şampiyonası’nda Nesim Küskü altın madalya, Ahmet Küskü de gümüş madalya almıştı.NESİM KÜSKÜ: “BİRBİRİMİZİN RAKİBİYİZ”

Nesim Küskü, kötü yollardan uzak durmaları için babasının teşvikiyle tekvandoya başladığını söyledi. “Babam iyi dereceler elde edeceğimizi bilmiyordu” diyen Nesim, “Küsküler olarak aynı müsabakada birbirimize rakip olabiliyoruz. Bir sorun çıkmıyor. Arkadaşlık ayrı kardeşlik ayrı. Çünkü müsabakada tanırsan olmaz” şeklinde konuştu.

ANTRENÖR UĞUR GÜNGÖR: “KIZLAR GELDİĞİNDE BAŞARI İKİYE KATLANACAK”

Küsküleri müsabakalara hazırlayan İBBSK Tekvando Menajer ve Baş Antrenörü Uğur Güngör de, “İki kardeş, maddi sıkıntılardan dolayı buraya dönüşümlü olarak geliyordu. Konfeksiyonda biri çalıştığında ancak diğeri antrenmana gelebiliyordu. Bu kardeşlerin yetenekli olduğunu görünce aileleri ile iletişime geçtik. Konfeksiyonda çalışmalarını bıraktırarak, sadece antrenmana yönlendirdik. Küskülerin hepsi yetenekli. Ben iyi yerlere geleceklerine inanıyorum” dedi.Antrenör Uğur Güngör, Küskülerin ailelerine de bir çağrı yaptı: “Ben inanıyorum, kız çocuklarımız da geldiğinde bu başarı ikiye katlanacak!”

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku