• Diğer

Sultangazi

Hz. Ali Cem Evi, Oruç Açma Yemeğinde Buluştu

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, ‘ Kebela acısı Müslümanların ortak acısı, kederi hepimizin ortak matemidir.’ Bu matem gününde bir kez daha ifade etmek isterim ki, “birlik ve beraberliğimizi, kardeşliğimizi hiçbir güç yıkamayacaktır” dedi.

Hz. Ali Cem Evi, Oruç Açma Yemeğinde Buluştu

Okunma: 320

21 Eylül 2018 09:12
-A

+A

Merkezi Sultangazi İlçesi Esentepe Mahallesinde bulunan Hz. Ali İnanç ve Kültür Derneği Cem Evi Başkanı Serpil Soylu ve yönetiminin, Hz. Hüseyin'in Kerbela'da şehadeti nedeniyle organize ettiği oruç açma yemeğine Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay ev sahipliği yaptı.Serpil Soylu, Kardeşliğe Vurgu Yaptı

Esentepe Hz. Ali Cem Evi Başkanı Serpil Soylu Yaptığı açıklamada kardeşliğe vurgu yaptı. Şundan herkes emin olmalıdır ki, bu ülke hepimizindir. Herkes bu ülkenin eşit haklara sahip asil vatandaşlarıdır. Farklılıklarımız ve çeşitliliklerimiz en önemli zenginliğimiz, bizleri ayrıştıran değil aksine birleştiren unsurlarımızdır. Bu topraklarda birbirimizi severek, hoşgörü ve diyalog kültürünü egemen kılarak, ön yargıları aşarak duygu ve değerlerimize saygı göstererek barış içinde yaşayacağız. Sorunlarımızı öz güven ile aşacak ve parlak yarınları hep birlikte kucaklayacağız. Ben ev sahipliğinden dolayı Sayın Belediye Başkanımız Cahit Altunay ve ekibine teşekkür eder, lokmalarının hak katında kabul olmasını diliyorum” dedi.


 
Altunay, Bütün Müslümanlar Bu Acıyı Asırlardır Yaşıyor

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay’ın birlik ve beraberlik vurgusu yaptığı yassı matem oruç açma yemeğinde “Muharrem ayının hayırlı olmasını, matem orucunun Cenab-ı Allah katında makbul olmasını temenni ediyorum. Peygamberimiz Hz. Muhammed'in (SAV) çok sevdiği torunu Hz. Hüseyin'in Kerbela'da şehit edilmesinin üzüntüsünü bütün Müslümanlar asırlardır yüreğinde taşıyor ve unutmuyor. Kerbela acısı, hepimizin ortak acısı, kederi hepimizin ortak matemidir” dedi.
 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1