• Diğer

Sultangazi

Haydar Polat, Eğitim Sorununu Meclise Taşıyor

Esentepe Mahalle Muhtarı Haydar Polat, Sultangazi’de ki Eğitim Sorununu, MHP İstanbul Milletvekili Celal Adan, aracılığıyla Meclise taşıyor.

Haydar Polat, Eğitim Sorununu Meclise Taşıyor

Okunma: 1586

25 Eylül 2018 19:05
-A

+A

Sultangazi Esentepe Mahallesinde Sınıf mevcutlarının 60 – 70 civarcında olduğunu iddia ederek, “ kaliteli bir eğitim sisteminden çok uzak bir eğitim sistemiyle karşı karşıyayız” dedi. Polat, İstanbul Milletvekili Celal Adan’a şunları söyledi.  “Okullarımızda sınıfların kalabalık olması önemli sorunlardan biridir. Bu durum hem öğretmen hem de öğrenci üzerinde birçok olumsuz etkiler meydana getirmektedir. Öğrenme sürecinde verimin düşmesi yanında öğretmen ve öğrencilerin psikolojik, sosyal ve sağlık sorunları yaşamasına yol açmaktadır.


 
Mahallemizde 60-70 kişilik sınıflarda ders yapılmakta, kimi zaman öğrenciler ayakta ders dinlemek zorunda kalmaktadır. Öğrenmeye ayrılması gereken sürenin büyük kısmı yoklamaya, sınıf disiplinini sağlamaya ayrılırken, kalabalıktan dolayı sınıfta oluşan gürültü öğretmen ve öğrencilerin sağlığını olumsuz etkilemektedir. Sınıftaki ortalama öğrenci sayısının ne olması gerektiği hakkında kesin bir görüş yoktur. İdeal öğrenci sayısı sınıf düzeyine, dersin konusuna, kullanılan öğretim yöntemlerine, öğretmenin öğretmenlik beceri ve yeteneklerine göre değişebilir.


 
Ancak ilköğretimin birinci döneminde çocuklar hareketli oldukları ve temel becerileri yeni kazandıkları için sınıfların 20-25 kişi olması gerektiği üzerinde durulmaktadır. Sultangazi ilçemizin Esentepe mahallesinde sınf mevcutlarının kalabalık olması Hem muhtarlığımızı, hem velilerimizi ve öğrencilerimizi olumsuz yöne de etkilemektedir. Bu kanayan yaraya bir an önce parmak basılarak çözüm üretilmesi gerektiğine vurgu yapıldı.


 
MHP İstanbul Milletvekili Celal Adan, Esentepe Mahalle Muhtarı Haydar Polat’ın Eğitim konusunda kendilerine iletilen konuyu Meclise taşıyacağını, Milli eğitim Bakanlığının bu konuya tez elden çözüm üretmesi için gerekli çalışmayı başlatacaklarını muhtara illetliği gelen bilgiler arasında.  

 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1