• Diğer

Sultangazi

Hasan Basri Özdemir, 5 Nisan Avukatlar Gününü Kutladı

Merkez Parti Sultangazi İlçe Başkanı Hasan Basri Özdemir, 5 Nisan Avukatlar günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Özdemir, Mesajında şunları söyledi.

Hasan Basri Özdemir, 5 Nisan Avukatlar Gününü Kutladı

Okunma: 990

5 Nisan 2016 20:21
-A

+A

“Barolar ve Avukatlar üstlendikleri görevleri sebebi ile vatandaşların savunma hakkını adil bir şekilde kullanmalarını sağlayarak yargı bağımsızlığı güvencesinin vicdanını oluştururlar. Hukuk devletinin temel organlarından olan savunma hakkını yerine getiren avukatlar, bireyleri bilgilendirip, yönlendirerek bu hakların korunmasına yardımcı olarak, kutsal bir görevi yerine getirmektedirler.

Savunma hakkının uygulayıcısı çağdaş hukuk sistemimizin ayrılmaz öğesi olan avukatlarımıza hak ettikleri değerin verilmesi ve bunun topluma yansıtılması yargının gücü ve güvenilirliğini artıracaktır. Savunma hakkı gibi kutsal bir kamu hizmeti gören avukatlarımızın tüm toplumda gerekli saygınlığa erişmesi ve bu bilincin tüm topluma yerleşmesi arzusu ile avukatlarımıza başarılar diliyor, bu duygu ve düşüncelerle, 5 Nisan Avukatlar gününü kutluyor tüm yargı çalışanlarına başarılar diliyorum” dedi.

Merkez Parti Sultangazi İlçe Başkanı
 
Hasan Basri Özdemir,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1