• Diğer

Sultangazi

Hangi Meclis Üyeleri Yoluna Devam Edecek

Yerel yönetim seçimlerine doğru her geçen gün bir adım daha yaklaşırken kafaları kurcalayan sorunların başında Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Olarak kimlerle yola devam kararı verilecek.

Hangi Meclis Üyeleri Yoluna Devam Edecek

Okunma: 2434

7 Ocak 2019 00:37
-A

+A

Ülkede yaşanan ekonomik kriz ve ülkenin içerisinde bulunduğu siyasi atmosfer. Bazı dayatmaları da beraberinde getiriyor. Bugün her zaman kinden daha fazla sivil toplum kuruluşlarına ihtiyaç var. Hele ilçe genelinde bunu ela alırsan bu sorun daha fazla ivedilik gerektiriyor.
 
Yerel siyasetin güçlenmeye başladığı bir dünyada Sultangazi’de de yerel yönetimlerin güçlendirilmesine yönelik bir takım yasal düzenlenmeler söz konusudur. Bu nedenle yerel siyasettin odağı durumunda bulunan belediyeler, demokrasinin tabana yayılması ve kararlara katılım boyutları ile özellikle incelenmeye değer birer araştırma nesnesi durumundadır.
 
Bu durum da mevcut belediye Meclis üyelerinden kimlerin yoluna devam edeceğini kimlerin meclis üyeliğine elveda diyeceğini kestirmek çokta zor olmasa gerek. Bana göre sivil toplum kuruluşlarında yönetici olanlar, yönetim kademesinde görev alanlar, kurucu başkan olanlar daha şanslıdır. 
 
 
Sultangazi Giresunlular Dernek Başkanlığını yapan, bu dönem Yönetim Kurulu Üyeliğine devam eden Ahmet Demiray, bir dönem daha Belediye Meclis Üyeliğine Devam eder.
 
Sultangazi Erzurumlular Dernek Başkanı İmdat Kamacı, Erzurumlular arasında ki birlik ve beraberliğin ifadesi olarak bir dönem daha hemşerilerine hizmet edecektir.
 
Kastamonu Dernekler  ( KAS- DER ) Sultangazi Kurucu Başkanı İzzet Açıkgöz Bu dönemde Sultangazi Belediye Meclis Üyeliğine devam edecektir.
 
Haberimizin devamında diğer meclis üyelerini de değerlendirmeye alacağız. Niyetimiz kesinlikle bazı arkadaşları yüceltmek, bazılarını da görmemezlikten gelmek değildir. Bütün meclis üyeleri bizim için değerlidir. Sadece sivil toplum kuruluşlarında olan arkadaşları sırası ile ele alacağız.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
Malcolmx 12 Ocak 2019 02:07

Nasıl oluyor da en fazla nüfusa sahip Sivas'lıları temsil edecek Sivaslılar Derneğinden bir aday çıkarılmıyor? Aday adayı var diye biliyorum.. Sivas'ı gözardı edenler hata ederler!

Cevapla
ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1