Sultangazi

Hamza Taşan, Hakkında Çıkan Habere Cevap verdi

Hamza Taşan Yazdığımız Haber Üzerine Gazetemizi arayarak “ben hata yapmadım, yapmadığım hatadan dolayı özür dileyecek bir şeyde görmüyorum” dedi.

Hamza Taşan, Hakkında Çıkan Habere Cevap verdi

Okunma: 1668

14 Eylül 2017 09:42
-A

+A

13. 09. 2017 Çarşamba günü “ Biraz Onurlu Olun” başlıklı haberimiz üzerine gazetemizi arayan Sultangazi’nin tanınmış iş adamı Hamza Taşan, açıklamada bulundu. Taşan yaptığı açıklamada “söylediklerimin arkasındayım, bugün bana aynı soru yöneltilse aynı cevabı veririm” dedi.
 
Hamza Taşan şunları söyledi. Mercan TV program yapımcısı Reşat Kaçan ile Adıyaman ile ilgili yaptığımız bir söyleşi de tarafıma bir soru yöneltildi. “ Reşat Kaçan ben belediyenin bir programına gittim, yaptığımız çekim sonrası önümüze zarflar bırakıldı. Ben bir programın davetiyesidir diyerek zarfı aldım. Programın bitişinde zarfı açtığımda içerisinde 200 TL olduğunu görünce çok utandım. Anladığım kadarıyla gazeteciler bu belediyede zarf usulüyle haber yapıyorlar. Siz bu durumu nasıl karşılıyorsunuz diye tarafıma bir soru yöneltildi. Ben enine boyuna düşünmeden içimden geçen doğrular ile bu soruya içtenlikle cevap verdim. Özgür basından yana olduğumu, zarf usulüyle yapılan haberlere karşı olduğumu basının ekonomik Özgürlüğünün olması gerektiğini kimseye ekonomik olarak bağımlı kalmaması gerektiğini ve kim olursa olsun bu olayı doğru bulmadığımı üstüne basa basa söyledim. Bugün bana aynı soru yöneltilse aynı cevabı veririm” dedi.
 
Ancak bugün sosyal medyada yazılan haberlerde zarf olayının her hangi bir belediyede gerçekleşmediğini, Ramazan ayında AK Parti Sultangazi İlçe Başkanlığının basına verilen sahur programında bayram harçlığı şeklinde gerçekleştiğini öğrendim. Ben bu tür geleneklerin olup olmadığını bilmiyorum. Söyleşi anında bana yöneltilen soru, Ramazan Bayramı sahur programı olarak söylenmedi. Ben olaya vakıf olmadığım için sorulan soruya istinaden cevap verdim.
 
Evet, hepimizin özlemi, her meslek dalında bağımsız, tarafsız ve adil insanları aramak olmalı. Zarf karşılığında mesleğini icra edenler sadece bir kesimi temsil ettiği için genel anlamda halkın sesi kulağı olamazlar. Ben kimseyi veya bir kurumu zan altında bırakacak bir şey söylemedim. Bana yöneltilen soruya içtenlikle ve hakkaniyet kurallarında cevap verdim. Bu olay Sultangazi’de mi, Adıyaman’da mı? Gerçekleşmiş o an onu da bilmiyordum. Ben yanlış yapsaydım yanlışımdan dolayı özürde dilerdim. Özür dilemek insanı küçültmez aksine erdemleştirir. Ben yanlış yaptığıma inanmıyorum” dedi.    

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
gazeteci engin belli 14 Eylül 2017 13:29

saçmalamış battıkça batıyor. sözde işadamı. madem öyle kaçak çalıştırdığın sigortasız çalıştırdığın işçilerin hakkın öde.

Cevapla
ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku