• Diğer

Sultangazi

Haluk Bozkurt, SİTE- DER’i Ziyaret Etti

CHP Sultangazi Belediye Başkan Adayı Mimar Haluk Bozkurt, Merkezi Cumhuriyet Mahallesinde bulunan SİTE-DER’i ziyaret ederek Mahalle sakinlerinin sorunlarını dinledi.

Haluk Bozkurt, SİTE- DER’i Ziyaret Etti

Okunma: 1493

17 Mart 2019 08:42
-A

+A

Kentsel dönüşüm hakkında bilgi veren Mimar Haluk Bozkurt, şöyle konuştu. “ AKP Hükümeti tarafından bugüne kadar tamamlanan ve etaplar halinde süren kentsel dönüşümler yapıldı. Büyükçekmece Mimar Sinan ve Tepecik’te, Küçükçekmece Ayazma’da, Zeytinburnu Sümer Mahallesi’nde, Bayrampaşa Cezaevi alanında, Eyüp Finanskent’te kentsel dönüşümler yaptılar. Şimdi İstanbul’da kentsel dönüşümü daha da hızlandırmak istiyorlar.


2. dünya savaşından sonra Almanya, İngiltere ve Rusya’da dikey yapıya geçilmiş fakat 1970 yıllarında bunun yanlış olduğu kanısına varılarak geri adım atılmıştır. Artık günümüzde gelişmiş ülkeler yatay yapılarla kendi halkını mutlu etmenin gayeti içerisindedir.

Biz CHP olarak kentimizi yenilemek ve depreme dayanıklı hale getirmek için hazırlıklarımızı yaptık. İmar artışı yapmadan yerinde dönüşüm yapacağız. Kimseden para almayacağız. Halkı da bu işin içine katarak kent meclisleri kurarak orada alınan kararları uygulamaya koyacağız. Sultangazi olarak biz de maddi katkı sağlayarak dönüşümü finanse edeceğiz. Anlaşıp bize gelen ev sahiplerinin dönüşümüne belediye olarak gerekli kolaylıkları sağlayacağız” dedi.

 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku