• Diğer

Sultangazi

Haluk Bozkurt, Kentsel Dönüşüm Mağdurlarıyla Görüştü

Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi Belediye Başkan Adayı Mimar Haluk Bozkurt, Kısa adı KUY – DER olan Küçük Uğur Mumcu Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Üyeleri ile bir araya geldi. Bozkurt, “ Bu süreç ne yazık ki insanların hayallerini yıkmıştır. Küçük Uğur Mumcu’nun sorununu çözemeyen akla Sultangazi emanet edilemez” dedi.

Haluk Bozkurt, Kentsel Dönüşüm Mağdurlarıyla Görüştü

Okunma: 2517

20 Mart 2019 08:24
-A

+A

31 Mart yerel yönetim seçim çalışmaları kapsamında gün boyu esnaf ziyaretleri gerçekleştiren CHP Sultangazi Belediye Başkan Adayı Mimar Haluk Bozkurt, burada ki programın ardından Küçük Uğur Mumcu’ya geçerek kentsel dönüşüm mağdurlarıyla bir araya geldi. Kentsel dönüşüm konusunda sorunlar yaşayan KUY – DER Üyelerinin sorunlarını dinleyen Mimar Haluk Bozkurt, çözüm önerileri ve yapılması gereken çalışmalar hakkında KUY – DER üyelerine bilgiler aktararak seçimde destek istedi.
Küçük Uğur Mumcu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği de kentsel dönüşüm mağdurlarına seslenen CHP’nin Sultangazi Belediye Başkan Adayı Mimar Haluk Bozkurt, “İstanbul’da Ekrem İmamoğlu, Sultangazi’de ben belediye başkanı olursam sorununuzu çözeceğim. Bu iş başında yanlış yapıldı. Biz Belediye Başkanlığımızda Mahalle Meclisleri kurarak hangi gelişme olursa olsun, vatandaşı işin içine katarak çözümler üreteceğiz.  Biz kentsel dönüşün yapılacak yerlerde süreci mutlaka vatandaşla birlikte başlatacağız. Mahallenin ileri gelenleri, muhtarları Kanaat önderlerini, inanç kurumlarını her şeyden önce orada yaşayan halkı işin içine katarak kararlar alacağız. Vatandaş ne istiyor vatandaş yaşam alanlarında neler bekliyor. Sadece bina dönüştürmek değil, vatandaşın hakkını verirken, vatandaşın orada ki sosyal yaşamını komşuluk hukukunu düşüneceğiz. İçine girip oturamayacağı evlerle kentsel dönüşüm olmaz. Biz CHP Belediyeciliğinde bu soruna köklü çözümler getireceğiz” dedi.


 
Mimar Haluk Bozkurt, konuşmasını şöyle sürdürdü. “ Sıkıntılarınızı, dertlerinizi ve mağduriyetinizi bizim anlayışımız çözer. İstanbul Büyükşehir’de İmamoğlu, Sultangazi’de Mimar Bozkurt’a İstanbul ve Sultangazi’yi sizden emanet etmenizi istiyoruz. Emanetinize asla ihanet etmeyeceğiz. Sultangazi’yi yaşanılır bir ilçe yapacağız. Sizin sorununuzu ancak ve ancak Partimiz çözecektir” dedi.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku